کاربرد اسفنج در تشک خواب

19/شهریور/1399 مقالات بدون دیدگاه

کاربرد اسفنج در تشک خواب : از جمله متریالی که در تشک کاربرد بسیاری دارد و می توان به نقش تاثیرگذار آن در کیفیت، مقاومت و حتی فرد استفاده کننده (کودک یا فرد مسن)، وزن افراد و آناتومی بدن افرادی که از تشک استفاده می کند اشاره کرد اسفنج می باشد . در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا شما را با کاربرد اسفنج در تشک خواب بیشتر آشنا کنیم. همراه ما باشید.

اسفنج چیست؟

اسفنج در اصطلاح عموم به ابر معروف است. در نتیجه این اسفنجی که ما درباره آن صحبت می کنیم همان ابر است. اسفنج نیز نوعی پلی اتیلن می باشد، البته با استفاده از مواد اولیه متفاوت نسبت به فوم و هم چنین نوع فرآوری یا اصطلاحا پخت مواد نیز نسبت به فوم متفاوت است. به همین دلیل خاصیت متفاوتی نیز نسبت به فوم دارد و نقش متفاوتی در تشک ایفا خواهد کرد. می توان گفت از بالاترین قسمت که پارچه تشک می باشد، تا پایین ترین یا مرکزی ترین قسمت تشک که مغز اصلی یا زیر کار تشک می باشد، اسفنج می تواند حضور داشته باشد. این حضور بستگی به نوع تشک و نوع اسفنج از نظر ضخامت آن دارد.

اهمیت استفاده از اسفنج در تشک

بد نیست بدانید که بر عکس فوم ها که نباید در سطح افقی تشک استفاده شوند، اسفنج باید در سطح افقی تشک استفاده شود. اسفنج بسته به نوع و مدل آن یا بسته به چگالی (دانسیته) آن سطحی ترین قسمت تشک بعد از پارچه تشک می باشد.البته برخی از اسفنج ها در لایه تشک ها نیز استفاده می شوند که در همین مقاله به توضیح آن می پردازیم.

خرید تشک . کاربرد اسفنج در تشک خواب

اساس انتخاب اسفنج در تولید تشک چیست؟

در تولید تشک، اسفنج ها بر اساس نوع، قیمت، کیفیت، ضخامت، تحمل وزن، نوع بسته بندی، اعتبار برند، ضمانت محصول و نوع سیاست گذاری های واحد تولید انتخاب می شوند. فاکتورهایی که نام بردیم  نشان دهنده این است که اسفنج (ابر) در پرسنال برندینگ کالای خواب تولید شده و همچنین در سلامت فرد استفاده کننده و طول عمر و ضمانت محصول تولید شده بسیار موثر است.

اسفنج در تولید تشک چه نقشی دارد؟

صاحبان صنایع کالای خواب بخش مهمی از دغدغه ها و برنامه ریزی های خود را برای تهیه و نگهداری و انبار کردن انواع اسفنج با موارد استفاده مختلف می کنند. همچنین در زمینه حفظ و افزایش کیفیت محصولات تولید خود می کوشند تا از اسفنج های با کیفیت و تکنولوژی ساخت بالاتر بهره ببرند. بنابراین نام گذاری بسیاری از محصولات کالای خواب و حتی تعیین نوع ضمانت و طبقه بندی محصولات کالای خواب بر اساس نوع اسفنج به کارگرفته شده در آن می باشد. چه بسا دو محصول با اجزای بسیار مشابه اما اسفنج هایی با ضخامت و فشردگی متفاوت، از لحاظ کیفیت و ضمانت و همچنین از لحاظ قیمت بسیار متفاوت می باشند.

آیا اسفنج ملاک تعیین نوع تشک می باشد؟

یکی از مهمترین مواردی که در تعیین نوع تشک موثر و تعیین کننده می باشد، نوع اسفنج آن محصول می باشد.با توجه به تنوع زیاد کالای خواب، مخصوصا تشک، می توان گفت اسفنج نیز تنوع بسیاری دارد.

انواع اسفنج

اسفنج ها بر اساس فرمول مواد اولیه و بر اساس سایز و دانسیته و همچنین بر اساس نوع استفاده، دارای دسته بندی های متفاوتی هستند که به هرکدام از آنها می پردازیم :

خرید تشک . کاربرد اسفنج در تشک خواب

اسفنج رولی تشک

همان طور که گفته شد اسفنج در تمامی نقاط تشک می تواند بکار برده شود . اسفنج رولی اسفنجی است که دارای ضخامت 8 میلیمتر تا نهایت 1.5 سانتیمتر می باشد و طی تصمیمات اخیر اکثر صاحبان صنایع به صورت رول هنگام دوخت پارچه تشک (بعضی از انواع پارچه تشک نظیر پارچه گردبافت و آلوئه ورا) به همراه الیاف به پارچه تشک دوخته می شود. این امر باعث می شود زیبایی بصری و ظاهری پارچه تشک و دوخت تشک بیشتر شود و طول عمر پارچه تشک نیز بیشتر خواهد شد. لطافت ابتدایی پارچه تشک به واسطه این نوع اسفنج افزایش پیدا می کند.

علت استفاده از اسفنج رولی در پارچه تشک چیست؟

این نوع اسفنج در سطح تشک مقاومت ندارد و سریعا افت پیدا می کند یا در هنگام تهیه زیر کار (مغز اصلی تشک) در هنگام استفاده کاربر به علت نازک بودن پاره می شود.
این اسفنج برای کار کردن در سطح تشک تقریبا مناسب نیست. بنابراین برای این که تاثیر مثبت بیشتری داشته باشد بهتر است در پارچه تشک دوخته شود.
سرعت عمل و زیبایی استفاده از این نوع اسفنج با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته امروزی بسیار بیشتر از دخالت دست می باشد.
متریال مورد نظر تشک در آن استفاده می شود و زیبایی بصری و تاثیر متریال با این روش بیشتر می‏شود.
در زمانی که پارچه تشکی وارد پروسه تولید برای استفاده بر روی تشک تخت می شود، در دستگاه های دوزنده یک رول الیاف، یک رول اسفنج، یک رول پارچه و یک رول اسپان باند وجود دارد. پارچه در بالاترین سطح و بعد الیاف و بعد اسفنج و در آخر اسپان باند توسط دستگاه روی هم قرار داده شده و با گذر از مسیر دوخت با طرح ها و نقشه های متنوع و زیبا در نهایت اسفنج رولی در پارچه و در نهایت در تشک جای می گیرد.

عوامل موثر بر ضخامت اسفنج تشک

به طور کلی سانت اسفنج روی تشک به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.
اولین عامل، دانسیته اسفنج می باشد که اسفنج 20 کیلویی یا 35 کیلوئی نمونه ای از آنها می باشد.
دومین عامل وزن می باشد، یعنی تشک برای چه وزنی تعبیه شده است؟ 30 کیلو، 50 کیلو یا 100 کیلو و .... منظور از وزن، وزن فردی است که از تشک استفاده می کند.
عامل بعد می تواند مزاج خوابی فرد باشد: سفت، نرم یا مدیوم
عامل بعدی نوع تشک می باشد: طبی، فنری، فول طبی فنر، مدیکال و ...

انواع اسفنج از نظر ضخامت

همانطور که گفته شد اسفنج ها دارای ضخامت های متفاوتی هستند که این ضخامت در کاربرد اسفج موثر است. نوع اسفنج استفاده شده تعیین کننده نوع و کارایی تشک می باشد.انواع اسفنج از نظر ضخامت شامل موارد زیر می باشد:

خرید تشک . کاربرد اسفنج در تشک خواب

اسفنج با ضخامت 3 تا 7 سانتیمتر

این اسفنج مطمئنا به طور مستقل روی سطح تشک (فنر، ریباند یا یورتان) کار می شود. فاقد از در نظر گرفتن نوع اسفنج، معمولا این سانت از اسفنج برای خواب های نرم یا مدیوم استفاده می شود و برای وزن های سبک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. این سانت از اسفنج، تنها مورد استفاده قرار نمی گیرد و در بخشی از زیر کار تشک استفاده می شود. بدین صورت که مغز اصلی تشک اسفنج، یورتان و فنر است که این سانت از اسفنج روی دیگر متریال استفاده می شود و معمولا این نوع اسفنج ها جزء لایه های بالایی تشک هستند که بعد از آن پارچه روی تشک را می پوشاند.

اسفنج های 10 تا 20 سانتی متری

این اسفنج ها معمولا خود به عنوان تشک (مغز اصلی تشک) به حساب می آیند. اسفنج 10 سانتیمتر به بالا فاقد از نوع دانسیته و مصرف آنها یا ویژگی های تشک یا مورد استفاده از تشک، خود مغز اصلی تشک هستند و ممکن است متریال دیگر روی آنها تعبیه شود و یا نه فقط پارچه روی آنها کشیده شود.

نکته مهم در هنگام خرید تشک با اسنفج در دانسیته های مختلف

همانطور که می دانید، حدود یک سوم عمر خود را در خواب هستیم و به همین خاطر، باید شرایط مطلوبی برای استراحت کردن داشته باشیم. همانطور که دمای اتاق، فعالیت ها و آرامش فکری قبل از خواب، اهمیت زیادی برای خواب خوب و استراحت کافی شبانه یا روزانه دارد، بستر خواب نیز جایگاه مهمی دارد. بستر خواب مناسب با تهیه تشک با کیفیت و مطلوب میسر می شود . برای خرید تشک مناسب خود می توانید به فروشگاه اینترنتی آقای تشک مراجعه کنید کنید و تشک مورد نیاز خود را به صورت آنلاین در کم ترین زمان و مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری نمایید. با فروشگاه اینترنتی آقای تشک دیگر نگران جایگاه مطمئن برای خواب راحت نباشید تمامی تشک های موجود در سایت دارای ضمانت نامه می باشند که پشتوانه ایست برای مشتریان تا با خیال راحت اقدام به خرید اینترنتی تشک مورد نیاز خود کنند. با تشک های فروشگاه اینترنتی آقای تشک خواب راحت دیگر رویا نیست.

خرید تشک . کاربرد اسفنج در تشک خواب

برچسب ها: کاربرد اسفنج در تشک خواب فروشگاه اینترنتی آقای تشک خرید اینترنتی تشک خرید تشک قیمت تشک خرید تشک اسفنجی خرید تشک ارزان قیمت قیمت تشک ارزان خرید تشک طبی خرید تشک طبی ارزان خرید تشک برای کمر درد خرید تشک استاندارد خرید تشک رویال خرید تشک رویال طبی خرید تشک رویال اصل ویژگی های تشک رویال اصل از کجا تشک رویال اصل بخریم قیمت تشک طبی خرید تشک رویال یک نفره خرید تشک رویال دو نفره قیمت تشک طبی فنری خرید تشک طبی فنری خرید تشک طبی بدون فنر خرید تشک زست خرید تشک دنلپ خرید تشک میترا خرید تشک ریکو خرید تشک رویادیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل