منظور از تشک دوبل چیست؟

23/دی/1399 مقالات بدون دیدگاه

منظور از تشک دوبل چیست؟ با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن فرآیند تولید کالاها، تولید کالای خواب مخصوصا تشک تخت از این امر مستثنی نیست. در برخی برندهای تشک همراه تشک تخت، تشکچه هایی با نام تشک دوبل قرار دارد که معمولا این تشکچه ها از تشک تخت جدا هستند. تشک های دوبل به کالای خواب ختم نمی شود و در صنایع مختلف مانند صنعت مبلمان استفاده می شود. با تشک های دوبل هر زمان که سطح تشک شما دچار تو رفتگی شد، با هزینه های کمتر قابلیت تعمیر وجود دارد. تشک های دوبل هزینه های خرید تشک نو را کاهش می دهند و می توان مدت زمان زیادی از تشک های تخت خود استفاده کنید. منظور از تشک دوبل ، تشکی جداست که با جنس داخلی خود که معمولا از جنس مموری فوم یا لاتکس است، در هر فصلی قابل استفاده است.

منظور از تشک دوبل چیست؟

تشک دوبل، تشکچه هایی است که برای انواع تشک طراحی می کنند و روی تشک قرار دارد. گاهی تشک دوبل به تشک متصل است و در برخی موارد به صورت جدا روی تشک قرار دارد. در واقع آستر روی تشک های دوبل این امکان را می دهند که تشک دوبل را از تشک اصلی جدا کنیم و رویه آن را به راحتی تعویض کرده یا بشوریم.

معمولا لایه داخلی تشک های دوبل از لاتکس یا مموری فوم می باشد که علاوه بر اینکه خاصیت طبی دارند، با تولید گرمای متناسب با دمای بدن در مموری فوم و خاصیت خنک کنندگی و ایجاد جریان هوا در لاتکس، قابل استفاده در تابستان و زمستان هستند.

با وجود تشک های دوبل، تشک ها دارای دو سطح نرم و سفت هستند. تشک های دوبل به نوعی به عنوان محافظ اسفنج تشک های تخت عمل می کنند. حتی زمانیکه احساس تو رفتی یا گودی در تشک خود دارید، با تعویض تشک دوبل، بدون نیاز به خرید تشک و هزینه بیشتر، تشک تخت خود را برای خوابی بهتر آماده می کنید.

منظور از تشک دوبل چیست؟

تشک خوب چی بخرم؟

تعریف تشک خوب برای هر کسی یک معنا می دهد. تشک فنر ی خوب باید فنرهای قوی داشته باشد. اندازه تشک خوب باید با قد و وزن شما متناسب باشد. تشک خوب خواب راحتی را در طول شب به شما هدیه می دهد، از کمردرد و احساس کسالت پس از خواب جلوگیری می کند و سلامتی  شما را تضمین می کند. درواقع خرید تشک خوب یک نوع سرمایه گذاری روی سلامتی خودتان است. برای درک بهتر تشک خوب، در ادامه ویژگی های تشک خوب را بررسی می کنیم.

تشک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

با توجه به اینکه یک خواب شبانه خوب، کیفیت فعالیت های روزانه شما را تضمین می کند، باید توجه کنید که از عوامل مهم در تضمین کیفیت خواب خوب، قطعا تشک خوب است. این موضوع به قدری اهمیت دارد که توصیه می کنیم برای خرید تشک حتما با متخصصان مشورت کنید.

برای خرید تشک خوب باید به فاکتور هایی دقت کنید. اندازه تشک از ابتدایی ترین فاکتورهاست. تقریبا طول همه تشک های یکسان و 2 متر است و تنها عرض تشک های مختلف متغیر است. فقط برخی افراد که قدی بالای 2 متر دارند، باید به صورت سفارشی برای خرید تشک اقدام نمایند.

تشک یک نفره

تشک های یک نفره دارای دو سایز متفاوت عرض هستند. همانطور که گفته شد طول همه تشک های 2 متر است و عرض یکی از تشک های یک نفره، 90 سانتی متر می باشد. از این اندازه از تشک ها معمولا در هتل ها، پانسیون، خوابگاه های دانشجویی و برای کودکان و افرادی با اندام متوسط استفاده می کنند.

باقی تشک های یک نفره در عرض 120 سانتی متر تولید می شوند. به طور معمول این نوع تشک برای تشک تخت مادران به همراه فرزندان کوچکشان یا افرادی که هیکل درشت تری دارند مناسب هستند.

منظور از تشک دوبل چیست؟

تشک دو نفره

تشک های دو نفره با طول یکسان 2 متر در عرض های 140، 160 و 180 سانتی متر موجود هستند. تشک های با عرض 140 برای دو انسان بالغ یا یک فرد درشت هیکل مناسب است. لازم به ذکر است که فضای روی این تشک محدود است و اگر در طول خواب زیاد در جای خود جا به جا می شوید، این تشک با این اندازه مناسب شما نیست.

استانداردترین تشک دو نفره، تشک هایی با عرض160 سانتی متر است. این سایز تشک برای دو انسان بالغ مناسب است.در  مراکز اقامتی معمولا از تشک های دو نفره با  سایز 140 و 160 سانتی متر استفاده می شود.

بزرگترین سایز تشک دو نفره، عرض ۱۸۰ سانتی متر است. این تشک دو نفره برای خواب دو فرد درشت هیکل بسیار مناسب است. با این حال تشک های با عرض 140، 160 و 180 برای تخت های دو نفره توصیه می شوند.

قیمت تشک های یک نفره و دو نفره در هر سایزی متفاوت است. در واقع قیمت هر تشک با ویژگی های منحصر به فرد خود با سایر تشک های موجود نیز تفاوت دارد.

قیمت تشک

قیمت تشک ها معمولا به جنس تشک، اندازه تشک و سایر مزیت های مورد نظر شما بستگی دارد و نمی توان قیمت واحدی را به عنوان قیمت تشک عنوان کرد. برای خرید تشک بهتر است در کنار ویژگی هایی که برای تشک خود در نظر دارید، قیمت تشک مد نظر خود را مشخص کنید تا در انتخاب تشک دچار مشکل نشوید.

اما در هنگام خرید تشک خساست به خرج ندهید و به هزینه ای که قرار است پرداخت کنید به چشم سرمایه گذاری نگاه کنید. خرید تشک ارزان در هر شرایطی خوب نیست. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

منظور از تشک دوبل چیست؟

خرید تشک ارزان

خرید تشک ارزان در هر شرایطی مناسب نیست زیرا هر ارزانی بی دلیل نیست و قطعا تشک ارزان، ارزش پایین تری نسبت به سایر تشک ها دارد. اما به طور معمول خوابگاه ها از تشک های اسفنجی ارزان استفاده می کنند که در استفاده طولانی مدت توصیه نمی شود اما برای اقامت چند روز در مراکز اقامتی ایده بدی نیست. اما برای خرید تشک برای تخت خواب شخصی خود باید همه فاکتور های سلامتی، وضعیت جسمانی مانند کمردرد و گودی کمر، مدل خوابیدن به پشت، پهلو یا دمر خوابیدن، وزن و نظرات شخصی خود را در نظر بگیرید و سپس برای خرید تشک اقدام کنید.

 

برچسب ها: لایه داخلی تشک دوبل مزایای تشک دوبل خرید تشک دوبل قیمت تشک دوبل منظور از تشک دوبل چیست؟ تشک دوبل ارزان



دیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل