ریباند در تشک به چه معناست؟

18/شهریور/1399 مقالات بدون دیدگاه

ریباند در تشک به چه معناست؟ همانطور که در مقاله مواد اولیه تولید تشک برایتان گفتیم ریباند یک لایه با تراکمی بسیار بالا است. بخش عمده این لایه را اسفنج تشکیل می‌دهد. در واقع این لایه توسط مواد اولیه اسفنج ساخته می‌شود. سپس توسط دستگاه پرس، تراکم مورد نیاز در این لایه ایجاد می‌شود. از این رو مهم ترین خصوصیت این لایه خاصیت نشکن آن است. از دیگر خصوصیات این لایه این است که فرو نرفته و خرد نمی‌شود. بنابراین جنس با دوامی دارد. اگر می خواهید با این واژه بیشتر آشنا شوید و در خرید تشک جدید آگاهی بیشتری داشته باشید ما را تا انتهای مقاله ریباند در تشک به چه معناست؟ همراهی کنید.

ریباند در تشک به چه معناست؟

اسفنج های ترکیبی یا اسفنج هایی با دانسیته بالای 40 کیلو در تشک های طبی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این اسفنج ها هم سطح مقاومت بالایی دارند و هم خاصیت اسفنج ها با دانسیته مختلف را به صورت ترکیبی دارند. به این اسفنج ها به اصطلاح ریباند گفته می شود.

ریباند نوعی از اسفنج می باشد که با طی پروسه تولید متفاوت و طی مراحل پرس کاری و پخت به وجود می آید. خاصیتی متفاوت نسبت به اسفنج های زیر 40 کیلوگرم پیدا می کند. این نوع اسفنج در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همه این موارد، مواردی هستند که سطح فشار و وزن عامل، روی آنها بسیار زیاد است. اسفنج هم باید خاصیت تحمل وزن را داشته باشد و هم باید دارای کشش سطحی بالایی باشد که در مقابل فشارهای وارده زود افت نکند و آسیب نبیند.

ریباند در تشک به چه معناست؟ خرید تشک

در تشک های مختلف از چه ریباندهایی استفاده می شود؟

از این اسفنج اگر زیر 10 سانتیمتر در تشک ها استفاده شود، تشک فول طبی فنری نامیده می شوند که این تشک ها هم از لحاظ تحمل وزن برای افراد با وزن بالا مورد استفاده قرار می گیرند و هم از لحاظ موازین طبی دارای موازین بالایی هستند. تشک هایی که دارای ریباند هستند جزء تشک های با ضمانت بالا محسوب می شوند.
البته ریباند نیز دارای دانسیته های مختلفی است که هرکدام بسته به تشخیص کارشناسان و همچنین بسته به انتخاب صاحبان صنایع برای تشک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ریباندهای بالای 10 سانتیمتر در تشک های طبی، مدیکال، فول التراپدیک یا تشک های آنتی اسپرینگ مورد استفاده قرار می گیرند. این تشک ها برای افراد با امراض کمر و ستون فقرات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در افرادی که مزاج خوابی سفت یا غیر فنر را می پسندند کاربرد خواهد داشت و همچنین این تشک‏ ها دارای مقاومت بالاتر و سطح نرمی کمتری نسبت به سایر اسفنج ها می باشند.

موارد دیگری از این نوع اسفنج استفاده می شود که آن هم در مواردی است که وزن فرد مصرف کننده تشک بسیار زیاد باشد یا مانند تشک کشتی که این تشک به علت این که ضربه زیادی روی آنها وارد می شود وزن مقطعی بالایی را تحمل می کنند که در نتیجه می بایست دارای دانسیته بالایی باشند.

کاربرد ریباند در تشک های بیمارستانی درجه یک

تشک های بیمارستانی درجه یک به علت این که افراد با وزن بالا را باید تحمل کنند و همین طور به علت سیاست های سازمانی و بودجه ای خریدار تشک می بایست تشکی را انتخاب کنند که دارای تحمل وزن بیشتر و کیفیت سطح بالاتری باشد. بنابراین می توان برای این موارد از ریباند استفاده نمود که خواب طبی بیشتری داشته و محصولی با طول عمر بیشتری باشد.

ریباند در تشک به چه معناست؟ خرید تشک

چرا استفاده از تشک ریباند توصیه می‌شود؟

بیشتر پزشکان استفاده از تشک ریباند و تشک‌های سفت را توصیه می‌کنند. تشک ریباند تمامی قوس‌های بدن را حفظ کرده و عضلات را در حالت طبیعی و راحت قرار می‌دهد. بنابراین برای بهبود کمردرد و دردهای مفصلی توصیه می‌شود. از طرفی این تشک‌ها بهترین انتخاب برای سالمندان هستند. چرا که در حفظ وضع طبیعی بدن و بهبود دردها بسیار مناسب است.

ویژگی تشکی که در آن ریباند استفاده شده است چیست؟

تشکی که در آن از ریباند استفاده شده است دارای خصوصیاتی است که سایر تشک‌ها از آن بهره مند نیستند. مهم ترین خصوصیات تشک ریباند شامل موارد زیر می باشد:

این تشک اگرچه ساختاری سفت دارد و جزو تشک‌های سفت محسوب می‌شود، اما با توجه به موادی که در آن به کار رفته است خرد نمی‌شود.

خاصیت ارتجاعی ندارد اما تراکم زیادی دارد. بنابراین فرو نمی‌رود و یا نمیشکند.

این تشک جزو تشک‌های طبی محسوب می‌شود. بنابراین برای تسکین دردهای عضلانی بسیار مناسب است. این تشک یک انتخاب عالی برای افرادی است که دیسک کمر دارند و از دردهای مفصلی رنج می‌برند.

جنس عالی این تشک سبب طول عمر مفید آن می‌شود. بنابراین با خرید تشک ریباند می‌توانید اطمنیان حاصل کنید که تشکی با کیفیت خریداری نموده اید.

ریباند در تشک به چه معناست؟ خرید تشک

خرید آنلاین تشک ریباند

تشک ریباند تشکی است که از لایه‌های اسفنجی ساخته می‌شود. ساختار محکم و سفت این تشک، سبب شده است انتخابی ایده آل برای کسانی باشد که دردهای مفصلی دارند. اگر قصد خرید تشک طبی دارید، تشک ریباند بهترین انتخاب برای شماست . برای خرید آنلاین تشک ریباند می توانید به سایت فروشگاهی آقای تشک مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری نمایید.

برچسب ها: خرید تشک طبی بدون فنر خرید تشک فنری طبی خرید تشک طبی فنری تشک برای کمر درد ویژگی تشکی که در آن ریباند استفاده شده است چیست؟ کاربرد ریباند در تشک های بیمارستانی درجه یک جنس اسفنج تشک خرید آنلاین تشک ریباند خرید تشک طبی چرا استفاده از تشک ریباند توصیه می‌شود؟ مزایای تشک ریباند معایب تشک ریباند ویژگی های تشک ریباند خرید انلاین تشک ریباند خرید تشک ارزان خرید آنلاین تشک خرید اینترنتی تشک قیمت تشک ریباند قیمت تشک ارزان خرید تشک ریباند خریدتشک خرید تشک ریباند در تشک به چه معناست؟ خرید تشک بدون فنر کاربرد ریباند در تشکدیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل