ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

راهنمای خرید تشک | نکات خرید تشک

راهنمای خرید تشک
جدول محتوا

بیشتر افراد بدون توجه به میزان نرمی و سفتی تشک و ابعاد و سایز آن فقط با توجه و تمرکز صرفی بروی قیمت و موواد اولیه تولید شده تشک و تبلیغی که برای برند آن می شود تشک خود را به اشتباه انتخاب و خریداری می کنند. اما باید به شما بگوییم این رویکرد می تواند تشکی نه چندان راحت را برای شما به وجود آورد که ممکن است از خرید آن پشیمان شوید. مشاوره و راهنمایی در این زمینه راه بهتری را به شما نشان می دهد ما به شما می گوییم تمرکز بر راحتی و پشتیبانی یک تشک به هنگام خرید آن از اصلی ترین موارد می باشد. این کمک به صدها ساعت تحقیق و آزمایش خواب ما کمک می کند تا تشکی را پیدا کنید که سال ها با خوشحالی روی آن بخوابید. هنگام خرید تشک ، می توانید سه نوع تشک اصلی را انتخاب کنید: فوم (مموری فوم ، پلی فوم ، فوم لاتکس یا ترکیبی) ، داخلی یا ترکیبی (ترکیبی از فوم و فنر).با توجه به اینکه راحتی بسیار ذهنی است و هیچ تشکی برای همه مناسب نخواهد بود ، ما راهنمایی هایی برای انتخاب بهترین تشک ارائه می دهیم. در این مقاله مطالبی را تحت عنوان راهنمای خرید تشک برای شما بیان خواهیم کرد.

راهنمای خرید تشک | نکات خرید تشک

راهنمای خرید تشک | نکات خرید تشک

چه زمانی باید تشک جدید تهیه کنید

اگر با درد گردن از خواب بیدار شوید ، در واقع ممکن است به بالش جدیدی برخلاف تشک جدید نیاز داشته باشید.

اگر خواب خوبی ندارید ، با درد و رنج بیدار می شوید ، یا اینکه در رختخواب راحت نیستید ، ممکن است زمان خرید تشک جدید فرا رسیده باشد. به محل درد خود فکر کنید – اگر با درد شانه یا کمر ، یا در مفصل ران ، زانو یا سایر مفاصل از خواب بیدار می شوید ، ممکن است تشک شما به خوبی بدن شما را حمایت نکند. اگر تشک فعلی شما به وضوح فرو می رود یا به صورت بدن شما دارای یک تورفتگی دائمی است ، احتمالاً زمان تشک جدید نیز فرا رسیده است. اگر به طور مداوم با درد گردن از خواب بیدار می شوید ، بالش شما مقصر است.

اکنون ، قبل از اینکه صدها یا میلیون ها تومان پول بابت خرید تشک بپردازید می خواهیم شما را برای خرید تشک راهنمایی کنیم. اگر گردن درد شما را گرفتار کرده است ، بالش شما ممکن است مقصر باشد و اگر تشک قدیمی دارید که به اندازه کافی بدن شما را حمایت نمی کند و نرمی ندارد ، ممکن است بتوانید با تعویض کردن یک تشک مناسب بتوانید پشتیبن خوبی برای استراحت و داشتن خوابی راحت برای خود راهنمایی کنید. بعد از 300 ساعت خوابیدن روی 17 مدل ، ما چهار تشک تشک پر از حافظه ، لاتکس و الیاف را انتخاب کرده ایم که فکر می کنیم برای بیشتر خواب ها مفید باشد.

نحوه انتخاب نوع تشک

از نظر فنی ، هر نوع تشکی از مواد و روکش خاصی تولید می شود که خاصیت های مختص به خود را دارد. قدیمی ترین تشک شناخته شده با لایه هایی از گیاهان علفی و برگ دار پر شده بود و برای دفع آفات روی آن برگ های معطر قرار داشت. تشک های امروزی از همان مفهوم لایه بندی پیروی می کنند (اگرچه پر کردن پیچیده تر است) و تحت سه نوع اساسی قرار می گیرند:فوم ، داخلی و ترکیبی. ما به شما کمک می کنیم نوع مناسب خود را پیدا کنید (و اگر می خواهید در مورد هر یک از موارد بیشتر بدانید ،تا انتهای مقاله همراه ما باشید.)

باید بگوییم انواع مختلف تشک همه نقاط قوت و ضعف دارند ، بنابراین تحت تأثیر آنچه مد است ، آنچه می بینید تبلیغ می شود یا فقط برچسب قیمت تحت تأثیر قرار نگیرید. توجه اصلی شما باید راحتی باشد.
اگر در آخر تشکی را سفارش دادید که به نظرتان راحت یا قابل حمایت نیست ، در خانه خود استفاده کنید و اگر راحت نبودید تشک خود را پس بفرستید.

نحوه انتخاب نوع تشک

نحوه انتخاب نوع تشک

خرید آنلاین این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است و شما سعی کنید در خرید آنلاین تشک حتما تشکی را انتخای کنید که امکان آزمایش در منزل را داشته باشد. در غیر اینصورت می توانید به فروشگاههای معتبر فروش تشک روید و آنها را به صورت حضوری آزمایش کنید.همچنین شما می توانید از شبکه اجتماعی خود برای یافتن تشک مورد علاقه خود استفاده کنید.

یک ماه روی تشک جدید بخوابید بسیاری از شرکت ها حداقل به مدت زمان به مشتری این اجازه را می دهند ، احساس خود را ببینید و در تقویم خود یادآوری را درباره زمان پایان دوره آزمایش تنظیم کنید. تا وقتی تشکی پیدا نکردید که واقعاً از آن راضی هستید ، تسویه حساب نکنید.

چه در فروشگاهی خرید می کنید و چه در دوره آزمایشی تشکی است که به صورت آنلاین خریداری کرده اید ، با پرسیدن سوالات زیر راحتی را ارزیابی کنید. به همه آنها بله پاسخ دهید و احتمالاً تشکی که روی آن می خوابید راحت است.

آیا این تشک به همان اندازه که دوست دارید سفت یا نرم است؟

حتی اگر فکر می کنید سطح استحکام مورد نظر خود را می دانید ، توصیه می کنیم ذهن خود را باز نگه دارید و طیف وسیعی را امتحان کنید. تنها راه برای دانستن اینکه توصیف “محکم” یا “نرم” تشک به معنای واقعی این است که روی آن دراز بکشید. مشابه لباس – در جایی که اندازه استاندارد صنعت وجود ندارد – برای تشک های نرم ، متوسط یا محکم هیچ استانداردی در بین مارک ها وجود ندارد. در تست های تشک خودمان متوجه شدیم که دو کارمندی که مدت ها اصرار داشتند که آنها تشک سفت هستند ، فهمیدند تشک هایی را که برچسب متوسط دارند ترجیح می دهند. هنگام مرور آنلاین و خواندن نظرات ، به خاطر داشته باشید که استواری اغلب برای افراد مختلف معنای مختلفی دارد. اگر برای مارک خاصی که در یک فروشگاه دوست دارید خرید می کنید ، محکم ترین نسخه موجود را امتحان کنید ، سپس به تدریج به دنبال نرمتر بروید تا به سطح استحکام مورد علاقه خود برسید.

آیا این تشک همانطور که دوست دارید راحت است؟

اگر دوست دارید بالای تشک متناسب با بدن شما باشد ، شما احتمالاً یک تشک مموری فوم یا ترکیبی فوم رو به جلو را ترجیح می دهید. اگر می خواهید تشک بیشتری داشته باشید ، برخلاف پوشیده شده ، در کنار تشک برای یک محصول داخلی استفاده کنید. بسیاری از تشک های داخلی دارای فوم کافی در لایه های بالایی هستند که می تواند بدون ایجاد اثر زیاد در فنر ها ، بالشتک سازی کند. یک تشک ساخته شده از لاتکس – یک نوع فنر فوم – می تواند جایی در بین مموری فوم و تشک داخلی باشد.

آیا جنس و نوع تشک مناسب است؟

بسیاری از ما در خانه و در خانه پدر و مادر خود روی یک تشک بزرگ شده ایم ، بنابراین شرط می بندیم که در تشک خود کمی گزاف گویی داشته باشیم. بدیهی است که شما در تشک های بدون آب و هیبریدهای بدون شوک به جلو بیشتر خواهید یافت. اما مموری فوم با لایه های لاتکس یا تشک های تمام لاتکس ممکن است با یک حس خاصیت ارتجاعی با احساس غرق شده خنثی کند. اگر هنگام خواب زیاد موقعیت خود را تغییر دهید ، هر دو سیم پیچ و لاتکس ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشند. برخی از افراد ممکن است دریابند که تشک مموری فوم برای رابطه جنسی بهتر است.

آیا این تشک همانطور که دوست دارید راحت است؟

آیا این تشک همانطور که دوست دارید راحت است؟

آیا شما را به اندازه کافی خنک یا گرم نگه می دارد؟

اگر برای خواب خود تشکی گرم می خواهید ، احتمالاً باید از تشک های فوم دار که به دام انداختن گرما معروف هستند ، استفاده کنید. تشک های فنر داخلی از تنفس بیشتری برخوردار هستند ، زیرا گرمای بدن از سطح تشک از طریق فضاهای موجود در فنرها حرکت می کند و به بیرون از اتاق پخش می شود. اگر گرمایی هستید اما احساس فوم را ترجیح می دهید ، به دنبال هیبریدهای فوم یا سوراخ های داخلی ملافه با کف پوش باشید. بسیاری از تشک های فومی برای جلوگیری از انتقال حرارت – از جمله کف با کانال های هوا یا تزریق ژل ، مس یا گرافیت ، از انواع مختلف تشک های فوم ساخته شده اند. اما توجه داشته باشید ، آنها معمولاً هزینه بیشتری دارند و برای همه مفید نخواهد بود و تأثیرات آن می تواند کم باشد. مگر اینکه سیستم فن به طور مداوم گرما را دور کند ، احتمال اینکه انتقال گرما در نهایت به ظرفیت برسد زیاد است. تشک های ساخته شده از لاتکس (فوم ساخته شده از شیره گیاه لاستیک) خنک تر از مموری فوم هستند اما نسبت به فوم های مصنوعی احساس بهارتری می کنند. یک تستر در لبه تشک کف قرار می گیرد

آیا لبه تشک برای شما محکم است؟

اگر دوست دارید روی لبه تخت خود بنشینید ، یک تشک با یک پایه لبه اختصاصی می خواهید. تشک های پاکت اسپرینگ به طور معمول با محفظه فوم با چگالی بالا یا سیم پیچ های محکم تر در اطراف محیط ساخته می شوند. حتی ممکن است برخی از افراد احساس محفظه فوم را ترجیح دهند ، اما ممکن است با گذشت زمان کمی نرم شود. اگر زیاد کنار تخت می نشینید ، ممکن است بخواهید تشکی را در نظر بگیرید که در اطراف لبه از فنرهای سفت و سخت استفاده می کند ، که احتمالاً دوام بیشتری خواهد داشت. پشتیبانی از لبه در هیبریدهای کف به جلو و تشک های فومی به طور معمول به تراکم لایه های پشتیبانی کننده کف بستگی دارد ، بنابراین شما نمی توانید پشتیبانی لبه خوبی را بدون آزمایش تشک برای خود فرض کنید.

آیا شما و همسرتان می توانید روی این تشک راحت بخوابید؟

اگر با یک شریک زندگی می کنید و عادت خوابی شما متفاوت است – مثلاً شما ترجیح می دهید تشک سفت و محکم باشد و همسرتان چیز دیگری را دوست دارد – باید یک مصالحه پیدا کنید. اگر واقعاً نمی توانید تشکی پیدا کنید که برای هر دو نفر مناسب باشد ، چند گزینه دیگر دارید. تخت های بادی قابل تنظیم به زوجین اجازه می دهد تشک را با هوا به هر سفتی که می خواهند باد کنند. برخی از فروشگاه های تختخواب با روابط مستقیم با کارخانه ها ، این گزینه را برای تشک های فوم و طبی فنری نیز ارائه می دهند. اما به طور کل بهترین تشک دو نفره برای زوج ها تشک های خواب ترکیبی هستند.

همچنین ، اگر هر بار که شریک زندگی شما غلط می زند شما از خواب بیدار می شوید ، یا بچه ها یا حیوانات خانگی شما را در رختخواب می پرند ، باید به دنبال یک تشک با انزوای حرکتی مناسب باشید. تشک های فوم در تمام محدوده های قیمت احساس حرکت را محدود می کنند ، اما شما می توانید این کیفیت را در تشک های گران قیمت هیبریدی و داخلی نیز پیدا کنید. کسانی که دارای فنر هستند و به صورت جداگانه با پارچه پیچیده می شوند ، در مقایسه با فنر به عنوان یک واحد ، بهترین انزوای حرکتی را ارائه می دهند (همچنین در کانتورینگ و کاهش فشار بهتر از انواع دیگر فنرها هستند).

آیا احساس خوبی روی تشک دارید؟

در نگاه اول ، تمام تشک ها کاملاً شبیه به هم هستند (فقط یک جعبه پوشیده از پارچه!). اما وقتی دانستید که به دنبال چه چیزی بگردید ، جستجوی خود را محدود به مواردی کنید که ممکن است بیشتر از دیگران طول بکشد. تشک را بلند و جابجا کنید تا اطمینان حاصل کنید که احساس سبکی و ضعف ندارد. روکش تشک را بازرسی کنید و تأیید کنید که خوب دوخته شده و محکم می باشد. اگر این یک تشک فوم یا هیبریدی است ، درباره تراکم فوم ، به ویژه برای بالاترین لایه ها ، سوال کنید. بیشتر بزرگسالان زیر 200 پوند باید حداقل به دنبال 3 پوند در فوت مکعب تراکم کف در یک تشک مموری-فوم باشند. افرادی که وزن بیشتری دارند با حداقل 4 پوند در هر فوت مکعب بهتر عمل می کنند.

اگر در حال آزمایش تشک با پلی مموری فوم هستید و کمتر از 200 پوند هستید ، بهتر است بدنبال چیزی باشید که تراکم فوم آن حداقل 1.8 پوند بر فوت مکعب باشد اگر وزن شما از 200 پوند بالاتر است ، احتمالاً بهتر است به گزینه های فوم متراکم در محدوده 2 پوند بر فوت مکعب یا بالاتر نگاه کنید. اگر یک مارک تجاری مشخصات سایت خود را ارائه نمی دهد ، سعی کنید از یک نماینده خدمات آنلاین مشتری یا یک پرسنل با دانش مطلع شوید.

اگر تشک فنری دارد ، از نوع و سنجش آن سوال کنید. تشک های فنری با سیم های پاکتی برای انتقال حرکت و راحتی انطباق پذیر مناسب هستند. سیم پیچ های ساپورت (آنهایی که در لایه زیرین تشک هستند) اگر بین 12 تا 15 باشند ، دوام بیشتری دارند. هرچه اندازه گیری پایین تر باشد ، سیم پیچ ضخیم تر و احساس آن قویتر است ، اگرچه ممکن است در تشک های نرمتر سنجش کمی بالاتر (و یا بخواهید) پیدا کنید. به طور کلی ، تشک داخلی با کویل های نگهدارنده بیشتر دوام بیشتری نسبت به کویل های با کیفیت مشابه دارد اما تعداد آنها کمتر است. داخلی های کمتر گران قیمت ممکن است با استفاده از فنرهای ضخیم تر ، احساس استفاده از روش های دیگر مانند قرار دادن فنر ها در نزدیکی یکدیگر.

آیا احساس خوبی روی تشک دارید؟

آیا احساس خوبی روی تشک دارید؟

خطرات احتمالی تشک برای بدن چیست؟

انواع تشک ها مستعد آسیب رساندن به بدن هستند . برای تشک های فوم و هیبریدی ، اسفنج کم و چگالی کمتری دارد و هرچه وزن شما بیشتر باشد ، خطر فرورفتگی با گذشت زمان بیشتر می شود. برای تشک های داخلی ، هرچه بارش ضخیم تر باشد ، آسیب پذیری اثر بالاتر است. اگر می خواهید تشکی با حالت مخمل خواب دار داشته باشید اجتناب از فرورفتگی های بدن کاملاً دشوار است ، اما می توانید با چرخاندن تشک حداقل هر شش ماه و تغییر مکان خواب روی آن ، تأثیر آن را به حداقل برسانید. سازندگان تشک به ما گفته اند که لحاف کاری از طریق پلی فوم های متراکم دشوار است (بیشتر ما دیدیم که در محدوده 1.7 پوند بر فوت مکعب است). اما لحاف کاری باعث می شود که فرورفتگی ها کمتر قابل توجه باشد ، و فنرهای استیل که در این تشک های داخلی وجود دارد ، پشتیبانی بیشتری را برای جلوگیری از افتادگی ارائه می دهند ، حتی اگر تصورات بدن به مرور زمان اتفاق بیفتد.

در مقایسه با مموری فوم ، تشک های تمام لاتکس یا پره های داخلی با لاتکس بدون توجه به افتادگی و برداشت از بدن مقاومت بیشتری دارند وزن فرد ، از جمله برای کسانی که وزن آنها بیش از 200 پوند است. حتی اجزای عالی تضمین نمی کنند که تشک آنقدر طولانی دوام خواهد آورد.

سیاست بازگشت یا ضمانت بازگشت کالا چیست؟

اگر تشک های آنلاین را مستقیماً از شرکت بخرید ، بیشتر تشک های آنلاین امکان آزمایش رایگان 7 روزه (یا همین حدود) را دارند. ممکن است لازم باشد 30 روز قبل از شروع بازگشت آن را امتحان کنید. مغازه های فروش تشک ، تشک آنها چه از طریق اینترنت و چه از فروشگاه خریداری شده باشند ، ممکن است سیاست های خاص خود را داشته باشند. تشک های پاکت اسپرینگ که توسط فروشندگان فروخته می شوند (مانند فروشگاه های بزرگ تشک) اغلب سیاست های سخاوتمندانه کمتری دارند ، بنابراین قبل از خرید حتماً در فروشگاه امتحان کنید.

چگونه می توان از درد کمر ، شانه و مفصل و ران جلوگیری کرد

هنگامی که بدن شما به درستی پشتیبانی نمی شود در حالی که می خوابید ، می توانید درد عجیبی را تجربه کنید. همانطور که در بالا ذکر کردیم ، درد گردن و شانه ممکن است نشان دهد که بالش های شما کار خود را انجام نمی دهند. اما کمردرد یا ناراحتی های دیگر می تواند به این معنی باشد که شما به تشک حمایتی بیشتری نیاز دارید. هدف این است که به مکانی برسید که تکیه گاه ستون فقرات (که به درجه ای از سفتی تشک نیاز دارد) و تسکین نقطه فشار (که به درجه ای از نرمی تشک نیاز دارد) در هم تلاقی کنند.

برای جلوگیری از درد صبح ، هنگام خواب بدن باید تقریباً صاف و در یک ردیف “خنثی” قرار داشته باشد. افرادی که به پشت و بر روی شکم می خوابند باید بتوانند از گردن به ناحیه کمر (ستون فقرات پایین) تا زانو خط بکشند. افرادی که به پهلو می خوابند باید بتوانند از نقاط میانی گوش ، شانه ها و لگن خط بکشند.

همانطور که در حالت ایستاده قرار می گیرید ، هنگام خوابیدن نیز قرارگیری مناسب ستون فقرات مهم است. کم و بیش ، تراز ستون فقرات شما باید صاف باشد ، به جز منحنی ظریف به سمت داخل شکم در پایین کمر. برای انجام همسویی خوب انجام موارد زیر تست کنید:

اگر به پشت دراز می کشید: دست خود را به زیر کمرتان بلغزانید.

اگر به پهلو دراز کشیده اید: از دوست خود بخواهید از پشت یک عکس از شما بگیرد. آیا احساس می کنید شانه ها یا باسن شما پایین است؟ در این صورت ، شما ممکن است به چیزی نرم تر نیاز داشته باشید.

اگر به شکم دراز کشیده اید: یک عکس از پهلو بگیرید. آیا انحنای کمرتان کمی اغراق آمیز به نظر می رسد؟ آیا احساس می کنید نیروی جاذبه روی شکم شما پایین می آید؟ در این صورت ، شما به یک تشک حمایتی بیشتر نیاز دارید.

نقاط فشار قسمت های استخوانی یا سنگین بدن شما هستند – مانند شانه ها ، باسن یا زانوها – که به سطح تخت فشار می آورند. بسته به موقعیت خواب شما متفاوت هستند. اگر دچار مشکلات عضلانی یا مفصلی هستید ، از نظر اسکلتی عضلانی کاهش فشار می یابد. به عنوان مثال ، اگر شما یک خواب خواب همراه با درد مفصل ران یا تاندینیت روتار کاف (در جایی که بافت متصل کننده عضله به استخوان در شانه ملتهب می شود) هستید ، یک تشک می خواهید که خیلی سفت نباشد تا برای تحت فشار قرار دادن بیش از حد این مناطق دردناک حتی بهتر این است که تا زمان بهبودی این مناطق به پهلو نخوابید.

جاناتان کیرشنر ، یک متخصص فیزیوتراپی و مدیر فلوشیپ در بیمارستان جراحی ویژه ، گفت: برای خواب های فاقد شرایط خاص ، نقاط فشار کمتر نگران کننده پزشکی هستند. این به این دلیل است که اکثر ما هنگام خواب کاملاً حرکت می کنیم. با این وجود ، اگر یک تشک را امتحان می کنید و احساس می کنید که تشک به قسمت های خاصی از بدن شما فشار می آورد ، پس احتمالاً انتخاب شما برای شما مناسب نیست ، فقط از نظر راحتی. اگر این احساس اکنون شما را آزار می دهد ، به این فکر کنید که ساعت 3 صبح که در خوابیدن مشکل دارید ، چه مزاحمتی ایجاد می کند.
برخی از سازندگان تشک لایه هایی را که “منطقه ای” شده اند می زنند – به این معنی که در صورت نیاز به پشتیبانی اضافی مانند کمر ، آنها محکم تر هستند. اما باید روی چنین تشکی دراز بکشید تا بدانید آیا این در واقع یک ویژگی معنی دار است یا خیر. اختلاف در مناطق مختلف ممکن است ناچیز باشد. یا حتی اگر اینگونه نباشد ، بسته به قد ، وزن و توزیع وزن و همچنین اینکه ترجیح می دهید به صورت مورب یا پهلو روی تخت بخوابید ، فایده ای برای شما نخواهد داشت.

نحوه انتخاب سایز تشک مناسب

اگر می خواهید تشک اندازه ای تهیه کنید ، منطقی است که بزرگ باشد و متناسب با محدودیت های بودجه و فضای شما باشد. در حالی که یک تشک کینگ و کویین مهم نیست اگر شما کل تختخواب را برای خود داشته باشید .و اگر با شخص دیگری بخوابید ، یک تخت بزرگتر می تواند کیفیت خواب شما را بسیار بهبود بخشد. با داشتن فضای بیشتر ، کمتر متوجه خواهید شد که شخص مقابل به اطراف حرکت می کند و کمتر به سمت بالاخواهید رفت ، این بدان معناست که اگر مستعد درد عضلات و مفاصل هستید ، احتمالاً کمر ، گردن و شانه های شما صبح احساس بهتری داشته باشید این امر به ویژه اگر بچه ها یا حیوانات خانگی شما دزدکی وارد تخت شوند بسیار صادق است. یک تشک سایز کینگ به اندازه هر دو نفر فضای هر شخص را فراهم می کند.

بخاطر داشته باشید که خرید سایز متفاوت ، هزینه ای برای شما خواهد داشت و فقط قیمت تشک نخواهد بود. شما به ملحفه های جدید و تخت متفاوت احتیاج دارید و ما برای محافظت از سرمایه گذاری خود ، یک تشک محوطه ای و یک تشک ضد آب را به شما پیشنهاد می دهیم. ممکن است یک روتختی جدید ، پتو ، بالش های تخت خواب بزرگتر (و گران تر) ،و روتختی تزئینی بخواهید. البته ، نیازی نیست که همه این موارد را یک باره خریداری کنید. اما ارزش قیمت گذاری وسایل ضروری را دارد ، بنابراین در مورد هزینه های کل خرید کاملاً واضح به خرید تشک خود می پردازید.

تشک های جدید – به ویژه تشک های فومی که با پلاستیک بسته بندی شده اند – می توانند بوی نامطبوعی بدهند. این تشک از گاز خارج شده و ترکیبات آلی فرار (VOC) آزاد می کند. ما در مورد اینکه چرا شما احتمالاً نیازی به نگرانی در مورد VOC ها و تشک خود ندارید ، به توضیحات بیشتری می پردازیم. برای جلوگیری از بدترین گازهای موجو در تشک ها جدید ، به دنبال تشک هایی با کف باشید که دارای گواهی باشد (تمام تشک های مموری فوم و طبی فنری پیشنهادی ما هستند).

اگر واقعاً نگران VOC ها هستید ، تشکی را انتخاب کنید که به صورت مرسوم تحویل داده می شود – مموری فوم و هیبریدهای از این نوع معمولاً گاز زدایی خود را در کارخانه انجام داده اند.

اگر تشک جعبه ای خریداری کرده اید ، بگذارید قبل از خوابیدن روی آن ، برای چند روز در یک منطقه با تهویه مناسب هوا خارج شود. در حالت ایده آل ، این در یک اتاق که به ندرت استفاده می شود وجود دارد ، اما اگر انجام آن سخت است ، آن را خیس نکنید. تا آنجا که ممکن است پنجره ها را باز و پنکه ها را روشن نگه دارید. اگر به بوها حساس هستید ، باردار هستید یا آسم دارید ، تا زمانی که بوی تشک کامل از بین نرود ، از حضور خود در اتاق خودداری کنید. اگر واقعاً نگران VOC ها هستید ، تشکی را که به طور مرسوم تحویل داده می شود انتخاب کنید. فوم ها و هیبریدهای این نوع معمولاً خارج از گاز گرفتن کارخانه ، مدت ها قبل از ورود به خانه شما ، innersprings بسیار کمتر احتمال دارد که مشکلی در خارج از گاز داشته باشد.

نحوه انتخاب سایز تشک مناسب

نحوه انتخاب سایز تشک مناسب

چه زمانی تشک بخرید و چه مقدار باید خرج کنید

هنگامی که شروع به خرید تشک می کنید ، این تخمین تقریبی از آنچه می توانید انتظار داشته باشید برای یک مشتری در دامنه های مختلف قیمت تشک به شما اعلام میشود را در قسمت زیر رای شما بیان کرده ایم:

زیر 1000 دلار: در این محدوده قیمت می توانید یک تشک کف و تشک مناسب تهیه کنید (به عنوان مثال ، فوم حافظه ، اگرچه موارد اضافی فانتزی را پیدا نخواهید کرد در انتهای بالاتر این طیف ، ممکن است فوم های متراکم تر و بالشتک بیشتری و مواد افزودنی مانند ژل و سایر مواد انتقال گرما را پیدا کنید. همچنین ممکن است تعداد بیشتری از سیم پیچ ها و اندازه گیری های قوی تری پیدا کنید. اگر نزدیک به 1000 دلار هزینه کنید ، می توانید هیبریدهای سطح بالاتری .

1000 تا 3000 دلار: شما انتخاب گسترده ای از گزینه های عالی فنر ، کف و ترکیبی با کف فشرده و لایه های بیشتر پیدا خواهید کرد. این بدان معناست که تشک احتمالاً قادر به حمل افراد سنگین تری خواهد بود و همچنان شکل خود را برای سال های بیشتری نسبت به تشک های ارزان قیمت حفظ می کند. همچنین در این دسته از تشک های داخلی در مقایسه با انواع ارزان تر ، احتمالاً بیشتر متوجه انتقال حرکتی و سیستم پشتیبانی از لبه محکم خواهید شد. با افزایش قیمت ، روکش ها و تودوزی های بیشتری نسبت به الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم ، از آنچه در تشک های ارزان تر پیدا می کنید ، پیدا خواهید کرد.

تشک لاتکس

3000 دلار به بالا: سقف قیمت ها در این تشک های لوکس می باشد. انتظار کف های بسیار متراکم تر و لایه های ضخیم تر آنها را داشته باشید. به طور کلی ، این تشک ها در برابر وزن های بیشتر و ساییدگی بیشتر مقاومت می کنند. برای مدل های ترکیبی و داخلی ، مواردی را مشاهده خواهید کرد که به نظر می رسد تعداد زیاد سیم پیچ ، و مواد ریز تر (مانند پشم Joma و حتی موی اسب). اینها مواد اولیه خوبی هستند ، اما بعد از یک قیمت مشخص ، لزوماً خواب راحت تری نسبت به تشک هزار دلاری کمتر نخواهید داشت. بسیاری از کارشناسانی که با آنها صحبت کردیم گفتند که فراتر از 5000 دلار ، تشک ها لزوما راحت تر نمی شوند. آنچه شما به دست می آورید لوکس بودن بیشتر است (به عنوان مثال پنبه مصری یا ارگانیک در مقابل پنبه ساده) ، خیاطی بهتر تشک و زیبایی بیشتر.

چرا تشک خودمان را باید تعویض کنیم؟

تغییراتی که ممکن است در شرایط فیزیکی بدن و سبک زندگی افراد حاصل شود می‌تواند تا حد زیادی در تصمیم گیری افراد برای تغییر تشک نقش داشته باشد. عوامل دیگری مانند جمع شدن سلول های مرده‌ی پوست ، مایعات بدن ، گرد و غبار محیطی و … در تصمیم گیری افراد برای تغییر تشک نقش دارند هم چنین تغییر در شکل ظاهری تشک ها و ایجاد ساییدگی و پارگی در آن و ایجاد صدای غژ غژ می‌توانند از عوامل دیگر برای تغییر تشک باشند.

چه تشک هایی استاندارد هستند ؟

ویژگی های خاصی برای یک تشک استاندارد از طرف اداره استاندارد و تحقیقات در نظر گرفته نشده است اما تشکی که دارای فنر های قدیمی باشد پارچه‌ی به کار رفته در آن مستحکم و مقاوم باشد و نوع دوخت و شرایط آماده سازی مناسبی داشته باشد به نظر کارشناسان استاندارد می باشد.

تشک ایرانی مناسب خرید است یا خارجی ؟

بدون شک شرکت‌های خارجی سابقه‌ای طولانی در تولید و طراحی تشک های مختلف دارند اما بیش از یک دهه می‌باشد که شرکت‌های داخلی نیز کارهای باکیفیتی را به بازار تحویل دادند.

قیمت خرید تشک :

قیمت تشک ارتباط مستقیمی با نوع برند و مارکی که انتخاب می‌شود دارد . اما با توجه به نوع تشک ، نوع و کیفیت مواد اولیه قیمت تمام شده ی آنها متفاوت است.

تشک سفت یا تشک نرم ؟

عموم مردم بر این باورند برای کسانی که کمر درد دارند یک تشک سفت و سخت بسیار عالی می باشد حال آنکه اصلاً این‌ گونه نیست و نرمی بیش از حد یا سختی بیش از حد هیچ وقت معیار مناسبی برای خرید یک تشک به حساب نمی آیند . در حقیقت ما در هنگام خرید تشک به جای تمرکز بر نرمی و سختی بیش از حد باید به دنبال این باشیم که آن تشک پشتیبانی کاملی از بدن ما در زمان خوابیدن داشته باشد به بیان دیگر می توانیم بگوییم بدن ما در زمان خواب نقاط فشاری دارد که به وسیله ی آنها به تشک نیرو وارد می‌کند و میزان سختی یا نرمی تشک باید به گونه ای باشد که نقاط فشاری مثل باسن ، سد و کتف ها در وضعیت صحیح خود قرار بگیرد و بالاتر و پایین‌تر از حالت عادی و معمولی نباشند . همچنین باید به قسمت هایی از بدن که دارای انحنا هستند ( مثل کمر ، پشت ساق و ران پا ) توجه نمود که در هنگام خوابیدن از حالت عادی خود خارج نشوند که این موضوع هم ارتباط مستقیم با میزان سختی و نرمی تشک دارد . در حالت کلی می توان بیان نمود که ساختار کلی تشک باید به گونه‌ای باشد که نقاط فشار را به قسمت‌های دیگر منتقل نکند و زیر قسمت های منحنی کمر و پای افراد را خالی نکند .

انواع تشک :
این نوع تشک نسبت به تشک های طبی فنری ارزان تر میباشد برای سنین پایین و افراد با وزن کم مناسب است . این تشک حالت ارتجاعی دارد و وزن را در سطح خودش پخش می‌کند .

۲.تشک طبی فنری :
این تشک از پرتقاضاترین تشک ها در کشور می باشد و به دلیل داشتن فنربندی محکم می‌تواند خوابی آرام را به خریدار هدیه کند و در عین حال طول عمر بسیار بالایی دارد.

۳.تشک طبی :
تشک هایی که فاقد فنر می باشند و صرفاً دارای خاصیت طبی می باشند را تشک طبی می نامند. تشک های طبی فومی سبک ، سفت ، زیب دار ، قابل شست‌ و شو ، از جنس یونولیت و دارای عمر کم هستند این نوع تشک ها ارزان‌ ترین تشک های حاضر در بازار هستند. تشک طبی اسفنجی نرم تر و کمی باکیفیت تر می باشد و با توجه به نوع و کیفیت اسفنج قیمت های متفاوتی دارند .

۴.تشک آبی :
این تشک با پر کردن آب گرم حالت ارتوپدیک به خودش می گیرد و می تواند حس خوبی را به طرفداران خاص خودش بدهد اما امان از وقتی که پنچر شود !

۵.تشک بادی :
این تشک برای مسافرت مناسب است و تنظیم بادام می‌تواند سفتی و سختی را تعیین کنید اما انتخاب مناسبی برای استفاده در منزل نیست

Shopping cart
Start typing to see products you are looking for.
Shop
Wishlist
0 items Cart
My account