راهنمای خرید بالش طبی

آقای تشک | فروشکاه آنلاین تشک

بالش‌ طبی، بالشی است که به گونه‌ای طراحی شده تا بدن بر روی تخت و یا سطوح دیگر، موقعیت درستی داشته باشد. جهت اطمینان از قرارگیری صحیح و حمایت از یک یا چند بخش مشخص بدن، و در نتیجه ایجاد استراحتی سالم و ایمن برای فرد، طراحی این بالش مطابق با دستورالعمل‌ و استانداردهای ارتوپدی انجام شده است.

در گذشته بالش‌ها از فوم و یا فیبر ساخته می‌شدند. اما امروزه انواع دیگری نیز وجود دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بالش‌هایی اشاره کرد که از فوم حافظه‌دار ساخته شده‌اند، و دارای بافتی هستند که به گرما حساس بوده و در تماس با بدن، شکل آن را به دست می‌آورند. دسته‌ای از این بالش‌ها پس از استفاده شکل خود را بلافاصله به دست می‌آورند، و در دسته‌ی دیگر ممکن است این امر زمان‌بر باشد.

از آنجا که بالش‌های طبی مدعی از بین بردن و مداوای بیماری‌های مختلفی هستند، به عنوان بالش‌های درمانی نیز شناخته می‌شوند. از جمله‌ی این امراض می‌توان به اختلالات تنفسی و آپنه، خرناس، بی‌خوابی، مشکلات گردش خون، انواع برگشت اسید معده، دردهای کمر و گردن، دردهای عصبی و سیاتیک و صدمات ماهیچه‌ای اشاره کرد.

برای هر کدام از بخش‌های بدن انسان انواع مختلفی از بالش‌های طبی وجود دارد. علاوه بر آن برای مشکلات ارتوپدی مختلف، تخت و تشک، پشتی و کوسن‌های طبی نیز موجود هستند. برخی از آن‌ها برای اختلالات خواب و ناراحتی‌های فیزیکی دارای طراحی چند هدفه بوده و می‌توانند در موقعیت‌های چندگانه مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *