تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

24/دی/1399 مقالات بدون دیدگاه

صنعت تشک با پیشرفت علم و تکنولوژی همراه شده است و این روزها انواع تشک برای هر فرد قابل انتخاب است. در واقع برای خرید تشک هیچ محدودیتی وجود ندارد بلکه حتی ممکن است در انتخاب تشک مناسب دچار سردرگمی شوید. تشک های مموری فوم و تشک لاتکس از تشک های جدید هستند که سوال مهمی که در رابطه آن ها مطرح است این است که" تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟ ". برای خرید تشک ابتدا باید بدانید این دو تشک از فناوری های جدید استفاده می کنند. تشک های مموری فوم و لاتکس اغلب با یکدیگر مقایسه می شوند، زیرا هر دو تشک کف فومی دارند. قیمت مموری فوم مقرون به صرفه تر است، در حالی که لاتکس دوام بیشتری دارد. اما، مموری فوم می تواند گرمای بدن را حفظ کند.

در مقابل تشک های لاتکس برای جابجایی سنگین و ناجور هستند. در ادامه با بررسی تشک مموری فوم و لاتکس، درباره مزایا و معایب هر کدام صحبت خواهیم کرد تا راهنمایی خوبی برای خرید تشک باشد. هم چنین برای اطلاع از لیست قیمت تشک لاتکس و قیمت تشک مموری فوم با ما در آقای تشک ارتباط بگیرید.

در کنار همه این ها، نکته ای که بسیار سوال می شود این است که پد مموری فوم تشک در صورت ایجاد تو رفتگی یا نامیزان شدن سطح تشک به بهبود تشک کمک می کند؟

پد مموری فوم تشک

پد مموری فوم تشک برای زمانی مناسب است که سطح تشک شما بسیار نرم است و با وجود داشتن همه فاکتورهای شما، نرمی آن شما را اذیت می کند. در این صورت با خرید پد مموری فوم تشک احساس راحتی بیشتری روی تشک دارید. در واقع نیازی به تعویض تشک نیست. اما در صورتی که تشک شما عمر خود را کرده است و سطح ان برای خواب شبانه مناسب نباشد، استفاده از پد تشک کار غیرعاقلانه ای است و صدمات زیادی به سلامتی شما وارد می کند.

تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

تشک مموری فوم چیست؟

حتما بارها شنیده اید که مموری فوم برای اولین بار در دهه 1960 توسط ناسا استفاده شده است. به گفته وب MD، ناسا آن را برای محافظت از خلبانان خود در هنگام پرتاب به کار می گرفت. این ماده به طور خاص به چند دلیل روشن انتخاب شده است که در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

اولین دلیل استفاده از مموری فوم این است که مموری فوم از  پلی اورتان تشکیل شده است که با بسیاری از مواد شیمیایی مختلف طراحی شده است. این مواد شیمیایی منجر تولید ماده ای می شود که بیش از حد متراکم و انرژی جذب می کند. در مورد چگونگی عملکرد حافظه فوم به طور دقیق توضیح می دهیم.

اما برای این بحث، تنها چیزی که باید بدانید این است که مموری فوم متناسب با شکل دقیق بدن شما تنظیم می شود. وقتی بدن خود را از روی تشک مموری فوم بردارید، فوم تشک به کندی به حالت اول خود باز می گردد. درواقع وقتی بدن خود را به مواد فشار دهید و آن را بالا ببرید، مواد خیلی سریع شکل اولیه خود را به دست نمی آورد.

یکی از مزایای فوق العاده تشک مموری فوم برای  افرادی است که از کمردرد  یا درد مفصل رنج می برند تا بتوانند خواب راحتی را تجربه کنند.

تشک لاتکس چیست؟

تشک لاتکس در مقابل مموری فوم است، به این دلیل که وقتی از روی تشک بلند شوید به سرعت به حالت اولیه خود باز می گردد. دو نوع مختلف از لاتکس وجود دارد که برای تشک استفاده می شود. اولین مورد لاتکس طبیعی است. لاتکس طبیعی از درختان گرفته می شود و در نوع خود خالص ترین هستند.

تشک لاتکس طبیعی برای افرادی که گزینه ای کاملاً طبیعی می خواهند انتخاب ایده آلی است. گزینه دیگر لاتکس مصنوعی است. این نوع،  نوع دیگری از لاستیک است که با استفاده از مواد مختلف مصنوعی مختلف ساخته می شود. تشک لاتکس مصنوعی با برداشتن دست از روی فوم تشک، سریع به حالت اولیه خود باز نمی گردد و شباهت بیشتری به تشک مموری فوم دارد.

خرید تشک فرآیند سختی و همه ما دوست داریم بهترین انتخاب را داشته باشیم و پول خود را در جای درستی هزینه کنیم. بعضی از افراد بین تشک های مموری فوم و لاتکس گیر می کنند و نمی دانند خرید تشک مموری فوم بهتر است یا خرید تشک لاتکس! به همین دلیل در ادامه با مقایسه تشک لاتکس بهتر است یا مموری فوم در خدمت شما هستیم.

تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

وقتی می خواهید بین یک تشک مموری فوم و یک تشک لاتکس تصمیم بگیرید، همه چیز بستگی به نظر شخصی شما دارد. هر دوی این نوع تشک ها برای گروه خاصی از افراد توصیه می شوند. نمی توان بدون دانستن مزایا و معایب هر کدام از آن ها در مورد بهتر بودن و برتری یکی بر دیگری نظر داد. در واقع نه تشک مموری فوم بهتر از تشک لاتکس است و نه تشک لاتکس نسبت به تشک مموری فوم برتری دارد. بلکه این مزایا و معایب هر کدام از تشک ها برای هر دسته افراد با شرایط خوابیدن، وضعیت سلامتی و سایر پارامتر هاست که بین این دو تشک تمایز ایجاد می کند.

خرید تشک مموری فوم مناسب چه کسانی است؟

تشک مموری فوم به دلایل مختلفی برای بسیاری از افراد گزینه مناسبی است. ما فقط چند مورد را شرح می دهیم تا درک کاملی از مزایای تشک مموری فوم داشته باشید.

1. افرادی که به پشت می خوابند

اگر شما هم از افرادی باشید که به پشت یا کمر خود می خوابید، ضروری است که تشکی را انتخاب کنید ستون فقرات و استخوان گردن شما را به اندازه کافی تنظیم کند. تشک مموری فوم به شکل منحصر به فرد بدن شما در می آید و گردن و ستون فقرات را در حالت مطلوبی قرار می دهد.

2. افرادی که به پهلو می خوابند

در هر حالتی که می خوابید، باید مطمئن شوید که  ستون فقرات شما به درستی قرار گرفته تا هنگام بیدار شدن از ناراحتی گردن یا مفصل جلوگیری کنید. در مورد کسانی که به پهلو می خوابند نیز توجه به قرارگیری ستون فقرات و  مفاصل ران ضروری است.

تشک مموری فوم برای خوابیدن به پهلو به تراز کردن ستون فقرات و گردن در هنگام خواب و ایجاد حمایت و راحتی برای استخوان های مفصل ران و شانه که در طول شب به داخل تخت فشار می آورند بهترین انتخاب هستند.

3. افرادی که در یک تشک شریک هستند

همه افراد از تشک مموری فوم استقبال می کنند. علت این است که کسی نیست از اینکه تشک کل بدن وی را در خود فرا گگیرد لذت نبرد. از طرفی تشک مموری فوم برای زوج های و کسانی که با هم در یک تشک شریک هستند انتخاب فوق العاده ای است.

با خرید تشک مموری فوم برای زوج ها هر دو نفر خواب راحتی را تجربه خواهند کرد. این تشک از دو جهت برای زوج ها انتخاب خوبی است. دلیل اول اینکه تشک مموری فوم  بدن هر یک را به طور کامل کانتور می کند. دلیل دوم اینکه با حرکت هر یک از دو نفر در طول شب، دیگری این تکان خوردن را حس نخواهد کرد. بنابراین اگر شما یا همسرتان از حرکت تخت ناراحت هستید، بهترین انتخاب، خرید تشک مموری فوم است.

تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

4. تسکین فشار و درد های بدن

کسانی که قادر به بلند شدن از تخت خود نیستند و نمی توانند از تشک خود جدا شوند، با کمبود گردش خون در بافت پوست برای بدن مضر است روبرو هستند. با ماندن مداوم بر روی تشک، روی بدن زخم هایی تحت عنوان زخم بستر یا زخم فشار ایجاد می شود. تشک های ساخته شده از این ماده به دلیل توانایی کانتور در تمام قسمت های بدن، توانایی منحصر به فردی در مقابله با این زخم های دردناک دارند.

5. بهترین تشک برای مبتلایان به آلرژی

مموری فوم به عنوان یکی از کم آلرژی ترین گزینه های موجود در بازار امروزه شناخته می شود. هرکسی با آلرژی های مختلف مانند آلرژی به پشم یا الیاف دیگر روبرو شود، تشک مموری فوم تشک مناسبی برای اوست. زیرا بستر تشک مموری فوم بسیار متراکم است و احتمال اینکه ذرات گرد و غبار بتوانند در مواد آن رشد کنند بسیار کمتر است و مواد کمتر در معرض آلودگی یا باکتری قرار دارند.

با وجود همه مزیت هایی که برای تشک مموری فوم وجود دارد و از نظر بسیاری از کاربران این نوع تشک، بهتر از تشک لاتکس است. اما تشک مموری فوم هم معایبی دارد که عده ای از افراد از خرید آن اجتناب می کنند.

معایب تشک مموری فوم چیست؟

یکی از معدود دلایلی که افراد مایل نیستند تشک مموری فوم را انتخاب کنند این است که این تشک گرما را در خود نگه می دارد. اگر گرمایی هستید یا در هنگام خواب از گرم شدن بیزارید این گزینه مناسب شما نیست. در حالی که تولیدکنندگان به طور مداوم سعی دربهبود این مسئله دارند، اما هنوز مشخص نیست که آیا آنها موفق به رفع این عیب شده اند یا خیر!.

اگر روی شکم می خوابید ممکن است هنگام خوابیدن روی تشک مموری فوم احساس ناراحتی کنید. به علاوه اینکه خوابیدن رو شکم یا دمر خوابیدن باعث ایجاد فشار در اندام های شکمی خواهد شد، خوابیدن در این حالت روی تشک مموری به دلیل اینکه تشک مموری فوم محکم است،  از ستون فقرات شما محافظت نمی کند.

در آخر، تشک های مموری فوم، تقریباً مشابه رقیب خود، تشک های لاتکس، به دلیل داشتن بوی عجیب و غریب هنگامی که آن را باز کرده و از جعبه خارج می کنید، شناخته می شوند. به همین ترتیب، بهتر است قبل از خوابیدن روی تشک خود اجازه دهید چند روز تشک هوا بخورد و بوی بد از آن خارج شود.

تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

خرید تشک لاتکس

برای خرید تشک لاتکس دلایل زیادی وجود دارد. همانطور که در بالا به مزایا و معایب تشک مموری فوم پرداختیم، در ادامه با تشک لاتکس همراه شما هستیم.

1. تشک لاتکس دوست محیط زیست است

یکی از دلایل اصلی تصمیم گیری افراد برای استفاده از تشک لاتکس این است که می توانند طبیعی ترین تشک را برای خود انتخاب کنند. همانطور که قبلاً فهمیدیم، تشک های طبیعی لاتکس به جای مخلوط کردن چند نوع مواد شیمیای، مستقیماً از درختان تولید می شوند.توجه به این نکته مهم است که همه این تشک ها طبیعی نیستند و از درختان لاستیکی خالص ساخته نشده اند. تشک لاتکس مصنوعی مواد شیمیایی زیادی در خود دارند. بنابراین اگر به دنبال تشک طبیعی هستید، مطمئن شوید تشک لاتکس طبیعی را به شما می فروشند.

2. تشک های لاتکس محکم هستند

برای خرید تشک لاتکس باید بدانید که این تشک درجه سختی متفاوتی دارد و برای خرید تشک لاتکس درجه سختی تشک، به انتخاب شما بستگی دارد. به طور کلی، این تشک ها در مقایسه با انواع تشک های سنتی، به سفت بودن شناخته می شوند.

3. خنک کنندگی تشک لاتکس و ایجاد جریان هوا

اگر در طول خواب احساس گرما می کنید و به تشک با خصوصیات خنک کنندگی احتیاج دارید، تشک لاتکس انتخاب خوبی برای شماست. روی تشک لاتکس حفره های کوچکی وجود دارد. این حفره ها برای جریان هوا در تشک و ایجاد گردش هوا هستند.

بنابراین، بر خلاف تشک مموری فوم، این تشک در طول شب هنگام و خوابیدن روی آن خنک می ماند. این سوراخ ها همچنین باعث می شوند که این نوع تخت ها با گذشت زمان در برابر کپک و رشد باکتری مقاومت بیشتری داشته باشند. در این حالت نیازی به پد مموری فوم خنک کننده نیست و اگر در یک محیط گرم زندگی می کنید این تشک مناسب شماست.

در کنار همه این مزایا که می تواند باعث شود تشک لاتکس انتخاب شما باشد، معایبی نیز وجود دارد که باید آن ها را نیز در نظر گرفت.

تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟

معایب تشک لاتکس چیست؟

فقط چند دلیل وجود دارد که چرا تختخواب لاتکس برای نیازهای شما مناسب نیست.

اولین دلیل این است که تشک های لاتکس نسبتا گران می باشند. با این وجود، با توجه به دوام و طول عمر آنها، ممکن است با گذشت زمان متوجه شوید که برای چندین دهه دیگر مجبور به خرید یک تختخواب جدید نخواهید شد که در نهایت مقرون به صرفه است. درواقع یک بار قیمت تشک لاتکس را می پردازید و تا مدت ها از آن استفاده می کنید.

دلیل دومی که ممکن است بخواهید نوع دیگری از تختخواب ها را انتخاب کنید این است که این تشک ها بوی وحشتناکی دارند مخصوصاً وقتی برای اولین بار بسته بندی آنها را باز می کنید. لازم به ذکر است که حداقل چند هفته طول می کشد تا این بوی بد از ان خارج شود.

دلیل سوم این است که برخی افراد به لاتکس حساسیت دارند. درست است که فقط تعداد کمی از مردم به این مواد حساسیت دارند. با این حال، هنوز هم مهم است که به آن اشاره شود. اگر شما یا همسرتان آلرژی  دارید، بهتر است گزینه مناسب دیگری پیدا کنید.

در نهایت در مورد اینکه تشک مموری فوم بهتر است یا لاتکس باید بگوییم به طور کلی هر دو نوع تشک می توانند برای افراد مختلفی تشک مناسبی باشند. تصمیم گیری در مورد مناسب بودن تشک شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. آیا ترجیح می دهید روی تخت محکم بخوابید؟ آیا به طور مداوم به پشت یا پهلو می خوابید و نگران ترازبندی ستون فقرات و جلوگیری از درد مفصل هستید؟ بنابراین با خرید تشک مموری فوم امتیازات زیادی دریافت خواهید کرد.

آیا شما فردی هستید که نگران محیط هستید و می خواهید تختی طبیعی انتخاب کنید؟ آیا سعی می کنید تعادل بین یک خواب خنک، راحتی و پشتیبانی را پیدا کنید؟ اگر پاسخ تان به این سوالات مثبت است، قطعا تشک لاتکس همان چیزی است که شما نیاز دارید.

خوشحالیم که تا اینجا متوجه شدید که برای خرید تشک باید به همه ی ابعاد زندگی خود توجه کنید و صرفا با در نظر گرفتن یک پارامتر نباید برای خرید تشک مموری فوم یا لاتکس اقدام کنید. زیرا قطعا پول خود را دور ریخته اید.

برچسب ها: پد مموری فوم تشک خرید تشک مموری فوم لیست قیمت تشک لاتکس Which is better latex or memory foam mattress latex or memory foam mattress? Which is better تشک لاتکس یا مموری فوم کدام بهتر است؟ پد مجزا مموری فوم تشک فول مموری فومدیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل