بهترین تشک برای افراد گرمایی

19/مهر/1399 مقالات بدون دیدگاه

بهترین تشک برای افراد گرمایی : دمای بدن انسان در طی یک روز به طور طبیعی افزایش و کاهش می یابد و دمای مختلف با میزان احساس خستگی ، به راحتی خوابیدن و خواب راحت مطابقت دارد. مطالعات نشان می دهد که دمای پایین بدن در طول شب باعث خواب بهتر می شود ، در حالی که دمای بالاتر بدن می تواند چرخه خواب را قطع کند. به همین دلایل ، مهم است که افرادی که تمایل به خواب خنک دارند تشک های خنک کننده را انتخاب کنند. تشک خنک کننده می تواند تفاوت بین یک خواب خوب و یک شب پر از پرتاب و چرخش عرق را ایجاد کند. تشک های خنک کننده نیز با قیمت های مناسب در دسترس هستند در ادامه مطلب در خواهید یافت کدام تشک ها برای خوابهای خنک بهتر هستند. انواع تشک های خنک کننده وجود دارد ، بنابراین می خواهید به سایر جزئیات تشک نیز توجه کنید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین تشک را برای خود انتخاب کرده اید. در این راهنما ، ما تشریح کرده ایم که کدام تشک ها برای خوابهای خنک با وزن های مختلف و تنظیمات موقعیت خواب مناسب هستند.

به چه تشک هایی خنک کننده می گویند؟

یک تشک خنک کننده برای تنظیم دمای بدن و جلوگیری از گرمای بیش از حد، از مواد و فناوری های مختلفی استفاده می کند. تشک خنک کننده گزینه ای عالی برای کسانی است که در آب و هوای گرم زندگی می کنند

بهترین تشک خنک کننده کدام است ؟

اشکال و گونه های مختلف خنک کننده ها در تشک ها یافت می شوند که اینها می توانند در فوم و یا فنرهای داخلی باشند. روش های خنک کننده شامل فوم قابل تنفس، تزریق ژل در تشک ، ساختارهای پیشرفته سلولی باز ، پارچه تشک و فنر می باشند.

آیا خرید تشک مموری فوم برای افرادی گرمایی مناسب است؟

در حالی که مموری فوم سنتی به حفظ گرما شهرت دارد، در حال حاضر تولید کنندگان اقداماتی را برای تغییر ساختار انجام داده اند تا جریان هوای بیشتری در تشک ایجاد کنند. همچنین با استفاده از اجزای اضافی در جذب و خنک کردن بیشتر بدن در حین خواب به بهبود خنک کنندگی تشک کمک می کنند.

تشک تولید شده از فوم گیاهی مناسب برای آب و هوای گرم و افراد گرمایی

در طی فرآیند تولید، روغن گیاهی تا حدی جایگزین مواد نفتی می شود و در نتیجه یک مموری فوم سازگار با محیط زیست و قابل تنفس به وجود می آید. به علاوه، مموری فوم گیاهی هیچ انتشار VOC ندارد و تقریبا هیچ بویی از آن متصاعد نمی شود

خرید تشک . بهترین تشک برای افراد گرمایی.

تزریق ژل در تشک مموری فوم

راه دیگر برای جلوگیری از جذب گرما توسط مموری فوم، تزریق دانه های ژل خنک کننده، مس یا گرافیت در فوم است. این ژل گرمای بدن را جذب و پراکنده می کند، در حالی که مس و گرافیت گرما را از بدن دور می کنند. همچنین ممکن است مس جریان خون را نیز بهبود بخشد.

ایجاد سوراخ های تهویه و کانال های هوا در تشک

بعضی از لایه های فوم دارای ساختارهای تغییر یافته ای هستند تا گردش هوا در تشک بهتر شود؛ مانند سوراخ های تهویه و فوم پیچیده که به عنوان فوم "جعبه تخم مرغ"  نیز شناخته می شوند.

تشک فنری مناسب برای افرادی که زیاد عرق می کنند

تشک های دارای سیستم پشتیبانی کویل، خنک کننده خود را از طریق ساختار باز کویل ها دریافت می کنند و باعث می شوند هوا به راحتی در داخل تشک جریان یابد.

استفاده از کاور تشک

نه تنها مهم است که به نوع مواد خنک کننده تشک توجه کنید؛ بلکه باید به پوشش و کاور تشک نیز عنایت داشته باشید. کاور تشک ممکن است بسته به نوع مواد و نوع تکنولوژی مورد استفاده در آن، جریان هوا و کاهش گرما را بهبود بخشد.

استفاده از فن آوری  celliantدر تشک

فن آوری FDA Celliant به گونه ای طراحی شده است که گرما را از بدن دور کرده و آن را به انرژی مادون قرمز تبدیل می کند تا دوباره به بدن برگردد. ثابت شده است که این فناوری انرژی بیشتری را برای خواب و تنظیم دما فراهم می کند.

استفاده از لیوسل  Lyocell در تشک

لیوسل یا Tencel یک ماده مبتنی بر ریون است که از سلولز بامبو تهیه شده است. لیوسل نازک و سبک است و امکان گردش هوای آسان را فراهم می آورد.

خرید تشک . بهترین تشک برای افراد گرمایی

استفاده از مواد تغییر فاز PCM برای تغییر دمای بدن

ماده تغییر فاز یا PCM گرما را تا زمانی که جسم به دمای معینی برسد، حفظ می کند. هنگامی که دمای بدن کاهش می یابد PCM به طور مساوی گرما را در سطح تشک پراکنده می کند تا دمای یکنواختی فراهم شود.

تشک محافظ دار در برابر تشک بدون محافظ

تشک های دارای روکش ضخیم تر هستند و ممکن است دارای مموری فوم یا پلی فوم باشند. لحاف تشک جریان هوای کمتری را به دلیل متراکم بودن، فراهم می کند. این نوع تشک ها برای آب و هوای خنک بهتر هستند.

تشک های بدون محافظ نازک تر هستند و مواد اضافی مانند فوم را شامل نمی شوند. این  تشک ها هوا را بهتر به گردش در می آورند.

برای خرید تشک خنک کننده به چه مواردی باید توجه کنید؟

بر اساس وزن فعلی بدن، استحکام، وضعیت خواب ترجیحی و نوع تشک، می توانید یک تشک خنک کننده که خواب بهتری را برایتان به ارمغان می آورد، انتخاب کنید.

تشک های با تهویه مناسب و بالش های خنک کننده نمونه هایی از این تختخواب ها هستند

روش های دیگر برای خنک ماندن تشک شامل استفاده از ملافه ها و بالش مخصوص این امر می باشد. هرچند ممکن است هر دوی اینها باعث گرم شدن بدن شما در شب شوند اما اگر یک ملافه مناسب و یک بالشی که نگهدارنده گرما نیست داشته باشید خواب بهتری را تجربه خواهید کرد. 

یک تشک فوم گیاهی به شما بسیار کمک خواهد کرد. تغییر بستر برای داشتن جریان هوای بیشتر در تشک می تواند باعث خنک تر شدن و بهبود کیفیت خواب شود.

استفاده از محافظ تشک یا پد تشک

استفاده از پد تشک و حتی محافظ تشک به گردش هوای بهتر کمک می کند. این پد منجر به بالاتر قرار گرفتن بدن بر روی مموری فوم شده و در صورتی که پد از مواد طبیعی نظیر نخ و پنبه و پشم و یا حتی لاتکس تهیه شده باشد خواب بهتری به شما هدیه می دهد

خرید تشک . بهترین تشک برای افراد گرمایی

پارچه تشک

انتخاب ملافه های تختخوابی ساخته شده از الیاف طبیعی مانند پنبه، پارچه، پشم و ویسکوز بامبو باعث خنک شدن بهتر می شود؛ زیرا الیاف طبیعی تنفس بهتری نسبت به مواد مصنوعی ارائه می دهند. الیاف طبیعی رطوبت را از بین می برد و دمای بدن را تنظیم می کند و آنها را برای استفاده در طول سال ایده آل می سازد.

برچسب ها: Mattress suitable for thermal people خرید تشک رویال بهترین تشک برای کمر درد بهترین تشک برای دیسک کمر بهترین تشک طبی برای گردن درد بهترین تشک خنک کننده بهترین تشک خرید تشک مموری فوم تشک تولید شده از فوم گیاهی تزریق ژل در تشک مموری فوم تشک ژل دار تشک های فنری مناسب برای افرادی که زیاد عرق می کنند استفاده از لیوسل Lyocell در تشک استفاده از فن آوری celliantدر تشک کاور تشک برای انتخاب تشک خنک کننده به چه مواردی باید توجه کنید؟ تشک محافظ دار استفاده از محافظ تشک یا پد تشک پارچه تشک بهترین تشک برای افراد گرماییدیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل