انواع فنر تشک و مزایا و معایب آنها

16/شهریور/1399 مقالات بدون دیدگاه

انواع فنر تشک و مزایا و معایب آنها : تشک های فنری از سنتی ترین نوع تشک ها هستند و همچنان نیز به طور قابل توجهی مورد استقبال قرار می گیرد. انواع مختلفی از تشک های فنری وجود دارد. افزایش سطح کیفیت این تشک ها از لحاظ پشتیبانی، راحتی و دوام موجب رشد بیشتر این نوع تشک ها شده است. بهترین تشک های فنری تشک هایی هستند که بسیار با دوام هستند، پشتیبانی خوبی از ستون فقرات دارند و سال های زیادی را برای شما کار می کنند. در ادامه به صورت دقیق تر در مورد انواع تشک های فنری، مزایا و معایب آنها صحبت می کنیم. در تشک های فنری از یک لایه ی متراکم از فنر استفاده می شود. این فنرها از جنس فولاد هستند و در اندازه های مختلف تولید می شوند. همچنین میزان تراکم چیدمان این فنرها می تواند متفاوت باشد. وظیفه ی پشتیبانی از ستون فقرات بدن و کاهش فشار بر عهده ی این لایه ی فنری است. بسیاری از تشک های فنری در بالا و کناره های خود دارای یک لایه فوم هستند که نقش محافظت از فنرها را بر عهده دارد. بعلاوه، وجود این لایه فوم باعث افزودن یک لایه ی راحت روی تشک می شود. در هنگام خرید تشک فنری، حتما به نوع فنر استفاده شده، ضخامت فنرها، تعداد فنرها و نحوه ی اتصال فنرها به یکدیگر توجه کنید.

فنر معمولی تشک

اگر قطر دایره حلقه فنر ۸ سانتیمتر باشد فنر تشک معمولی نامیده می شود. در این تشک ها قطر حلقه های فنر کمتر است به همین دلیل تحمل وزن و قابلیت تقسیم نیرو در بین حلقه های فنر نیز به صورت منوسط انجام خواهد شد. بنابراین تشک هایی که از این فنر استفاده می کنند برای افرادی با وزن متوسط یعنی بین 40  تا 80 کیلوگرم مناسب می باشد. نوع خواب نیز بسته به سلیقه افراد بین خواب نرم تا خواب مدیوم طبقه بندی خواهد شد.

انواع فنر تشک و مزایا و معایب آنها . خرید تشک

 فنرهای میکرو تشک

اگر قطر دایره حلقه فنر از ۸ سانتیمتر به ۵ سانتیمتر کاهش پیدا کند و از طرفی فاصله بین حلقه ها نیز کاهش پیدا کند تعداد فنرها نسبت به فنرهای معمولی تقریبا دو برابر شده و به همین تناسب قدرت تحمل وزن و انتقال و تقسیم نیرو در فنر نیز دو برابر خواهد شد. استحکام درونی حلقه چند برابر شده و این امر خواب تشک را به خواب فول طبی فنری یا خواب طبی فنری تبدیل خواهد کرد. این امر منجر به افزایش طول عمر فنر و همین طور کیفیت خواب تشک و تغییر مزاج خوابی خواهد شد. بسته به سلیقه خوابی افراد، خواب بین مدیوم تا سفت در این فنرها یافت خواهد شد.

فنرهایی که دارای اریکه هستند

تمام انواع مفتول از نظر قطر که با هم صحبت کردیم هم از نظر اندازه حلقه و تعداد حلقه فنر می توانند اریکه داشته باشند. وقتی که اریکه داشته باشند به آن ها فنرهای متصل گفته می شود.

فنرهای متصل نوعی از فنرها هستند که از حلقه های به هم بسته شده توسط اریکه تشکیل شده اند. این فنرها بسیار محکم دارای اسکلت مستحکم و یک پارچه هستند. البته شاخصه ای دارند که بیشتر آن ها را مناسب تشک‏های یک نفره می کند (خاصیت آنتی استرس ندارند) که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم.

خرید تشک . انواع فنر تشک و مزایا و معایب آنها

فنرهایی که اریکه ندارند

فنرهایی که اریکه ندارند فنرهایی هستند که حلقه های آنها با هم ارتباط ندارند و کاملا جدا از هم هستد. یعنی هر فنر در یک بستر پارچه ای وجود دار که با پارچه به هم متصل شده اند. در واقع حلقه هایی مستقل از حلقه های دیگر را تشکیل می دهد. شاید از نظر همبستگی و انسجام، این نوع فنرها نسبت به فنر های متصل دارای انسجام کمتری باشند اما یک شاخصه مهم به نام شاخصه آنتی استرس دارند. این شاخصه در تشک های دو نفره قابل بحث می باشد. به این صورت که وقتی یک نفر در تخت دو نفره تکان می خورد یا از جا بلند می شود نفر دیگر این موضوع را متوجه نشده و نیرو در طول و عرض تشک انتقال پیدا نمی کند.

به این نوع فنرها، فنرهای منفصل یا پاکت اسپرینگ می گویند. این فنرها دارای همبستگی کمی هستند و اتفاقاتی نظیر افت دیواره و جدا شدن یا به اصطلاح شل شدن در آنها زودتر اتفاق می افتد.

فنرهای ترکیبی تشک

صاحبان صنایع با بکارگیری هوش و ذکاوت نیروهای متخصص به نتایجی رسیدند تا هم شاخصه همبستگی و انسجام فنرهای میکرو ایجاد شود و هم آنتی استرس در تشک وجود داشته باشد.

بعضی از فوم ها و اسفنج ها مخصوص قرارگیری بین حلقه های فنر هستند.این فوم ها وقتی در بین حلقه های فنرهای میکرو قرار بگیرند ارتباط حلقه های فنر را محدود کرده و مقاومت آنها را نیز افزایش می دهد. به همین دلیل فنر ترکیبی دو شاخصه از فنرهای نام برده (شاخصه مقاومتی فنر میکرو و شاخصه آنتی استرس فنر منفصل) را دارا خواهد بود.

بنابراین هم در انتخاب محصول، انتخاب درست و قابل ملاحظه ای برای مشتری ایجاد می کند و هم به رفع بخش مهم و قابل توجهی از نیاز مصرف کنندگان تشک می پردازد.

خرید تشک . انواع فنر تشک و مزایا و معایب آنها

برچسب ها: قیمت تشک طبی خرید تشک یک نفره قیمت تشک خرید تشک دو نفره خرید تشک رویال تشک فنر ترکیبی فنر اریکه تشک فنرهای میکرو تشک فنر معمولی تشک تعداد فنر تشک ارتفاع فنر تشک تشک طبی تشک فنری ضخامت فنر تشک خرید تشک فنری طبی خرید فنر تشک خرید تشک طبی فنری خرید تشک طبی خرید تشک فنری خرید تشک انواع فنر تشک و مزایا و معایب آنها قیمت تشک طبی فنری تشک دنلپ خرید تشک دنلپدیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل