چه مواردی در قیمت تشک موثرند

عوامل موثر بر قیمت تشک

استفاده از تشکی مناسب، یکی از اصلی ترین لازمه های داشتن خوابی راحت و عمیق است و می تواند بدین ترتیب در سلامت بدن تاثیرگذار باشد. اغلب افراد در حین خرید تشک به عواملی همچون نوع، جنس و اندازه توجه می کنند، اما بدون شک مهمترین عامل برای تمام خریداران بحث قیمت تشک ها است.

قیمت عاملی است که می تواند از خرید یک کالا جلوگیری کند و یا خریداران بسیار زیادی را به سمت یک محصول بکشاند. برندهای تولید کننده بسیار زیادی در زمینه تولید تشک فعالیت دارند، در این بین کالاهای وارداتی بسیار زیادی نیز عرضه می شوند. برندهای ایرانی باسابقه و شناخته شده به مراتب قیمت های کمتری دارند، در نتیجه افرادی که در بودجه دچار محدودیت هستند می توانند نسبت به خرید آنها اقدام نمایند.

5 عامل اساسی در تعیین قیمت تشک در ادامه آورده شده اند:

  • ساختار و نوع تشک
  • مواد استفاده شده در تولید لایه های درونی
  • نوع پارچه استفاده شده در رویه
  • اندازه و ابعاد تشک
  • برند تولید کننده

قیمت خرید تشک

عوامل موثر بر قیمت تشک

تاثیر ساختار و نوع بر قیمت تشک

بطور کلی دو نوع تشک تحت عنوان تشک های طبی و فنری در بازار عرضه می شوند؛ هر یک از این محصولات بر اساس ویژگی های خود، تنوع قیمتی گسترده ای دارند.

تشک طبی دارای بدنه ای نسبتا سفت و بدون فنر است. فوم و لایه های اسفنج مواد تشکیل دهنده قسمت های میانی تشک های طبی هستند، به همین خاطر است که میزان سفتی بیشتری نسبت به کالاهای فنری دارند. سفتی تشک های طبی آنها را به گزینه ای مناسب برای بیماران اسکلتی و افراد دارای دردهای استخوانی تبدیل کرده است، به همین واسطه است که محصولات ذکر شده با نام طبی شناخته می شوند.

تشک طبی فنری چیست؟

در ابتدا لازم است تا با تشک فنری و ویژگی های آن آشنا شوید. این محصولات از تعداد زیادی فنر فلزی تشکیل شده اند که در قسمت های مختلف تشک پراکنده هستند. به واسطه ارزان تر بودن فنرهای فلزی نسبت به اسفنج، قیمت تشک های فنری نیز مناسبتر و ارزانتر از نمونه های طبی است. برخی از کالاها در لایه های میانی خود هم از اسفنج های باکیفیت طبی و هم فنرهای مقاوم بهره مند هستند؛ این محصولات با نام تشک فنری طبی شناخته می شوند و بهترین گزینه برای خرید محسوب می شوند، اما طبیعی است که به واسطه همین امتیازات، از قیمت بالاتری نیز برخوردار باشند.

تشک فنری

تشک فنری بونل (متصل)

همانطور که گفته شد حساسیت بالایی نسبت به حرکت دارند؛ فنرهای فلزی این تشک ها امکان حرکت مستقل را ندارند، زیرا به وسیله سیم نازکی به یکدیگر متصل هستند و جایگاه مشخصی دارند. فشرده و گسسته شدن فنرها صدایی مانند جیر جیر را به دنبال دارد که ممکن است برای برخی از افراد خوشایند نباشد. این نکته نیز گفتنی است که احتمال خرابی در تشک های فنری بونل بیشتر است، زیرا فنرها به یکدیگر متصل هستند و فشار بیشتری بر روی آنها وارد می شود.

تشک پاکتی (فنر منفصل)

در تشک فنری منفصل، فنرها بطور پراکنده در بخش های مختلف تشک پراکنده شده اند، به همین خاطر حساسیت کمتری نسبت به حرکت دارند. این تشک جزو نرم ترین تشک هاست.

فنرهای منفصل به صورت جداگانه بسته می شوند و در تشک قرار می گیرند، این یعنی بطور مستقل کار می کنند و حمایت بهتری را از حرکات بدن، ستون فقرات و اندام ها به وجود می آورند. از لحاظ طول عمر نیز تشک های فنر منفصل شرایط بهتری دارند، زیرا فشار وزن بدن به درستی در سطح تشک پخش می شود و آسیبی به فنرها نمی رسد.

تفاوت تشک بونل و تشک پاکتی (انواع تشک فنری)

فنرهای استفاده شده در تولید تشک ها در دو دسته بندی تقسیم می شوند که عبارت هستند از:

  1. فنر بونل
  2. فنر پاکتی

ممکن است مشتریان در حین خرید با سوالات زیادی روبرو شوند و نتوانند بین این دو مورد، کالای متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند، به همین واسطه لازم دانستیم در ادامه به بیان تفاوت این دو فنر بپردازیم.

تشک فنر پاکتی

تشک بونل فناوری قدیمی تری نسبت به فنرهای پاکتی است و برای مدت زمان بسیار زیادی است که در صنعت کالای خواب مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر این کالاها، تشک های فنر متصل است؛ فنرهای متصل میزان سفتی بیشتری دارند، از طرفی تکانه های ایجاد شده در یک بخش آنها، به بخش های دیگر نیز منتقل می شود و می تواند باعث سلب آسایش شریک خواب شما شود.

این بدان معناست که وقتی شخصی در یک طرف تخت حرکت می کند، ممکن است فرد در طرف دیگر حرکت را روی تشک نیز احساس کند. اما تشک های فنری پاکتی با فنرهایی ساخته می شوند که بهم پیوسته نیستند.

در تشک های پاکتی هر فنر یا مجموعه آن در بخش پارچه ای جداگانه ای قرار گرفته اند؛ این طراحی باعث می شود حرکت یک فرد بر روی تشک، بر بخش های دیگر تاثیری نگذارد و حساسیت کاهش یابد، در نتیجه فرد دیگر اختلالی را در خواب خود تجربه نکند.ت شک های پاکتی کمی نرم تر از تشک های بونل یا همان فنر متصل هستند.

نکته مهم دیگر میزان گردش هوا در داخل تشک ها است؛ در این مورد نیز تشک فنر پاکتی عملکرد بهتری را از خود نشان می دهد، بدین ترتیب از تعریق، حساسیت و بیماری های پوستی نیز جلوگیری می شود.

فوم تشک

اصلی ترین بخش هر یک از تشک ها، فوم آنها است که نرمی و راحتی را به ارمغان می آورد، پس طبیعی است که نوع و اندازه فوم نیز بر روی قیمت تاثیرگذار است. وجود لایه های اضافی فوم راحتی بیشتری را ایجاد می کند.

فوم های تشک

  • اسفنج پلی اورتان
  • اسفنج مموری فوم (مموری فوم)

مموری فوم از نظر کیفی و قیمتی بسیار ارزشمندتر از فوم معمولی یا فوم پلی اورتان است، زیرا این فوم ها شرایط بهتری برای تهویه هوا دارند و از نظر طبی و نرمی نیز ایده آل هستند.

تشک اسفنجی

اثرگذاری نوع پارچه بر قیمت تشک

بعد از نوع تشک و فوم آن، جنس و طرح رویه تشک عامل دیگری است که بر روی قیمت فروش تاثیر می گذارد؛ تنوع در پارچه رویه تشک بسیار بالاست، به نوعی که همه مشتریان با هر سلیقه و نیازی می توانند کارای مدنظر خود را به دست آورند. هرچه طرح پارچه و جنس آن بهتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت، برای مثال رویه های آنتی باکتریال دارای تهویه استاندارد، یا رویه های طبی طرحدار قیمت بالاتری نسبت به رویه های عادی دارند. نکته ای وجود دارد این است که پارچه آن چنان نقش تعیین کننده خاصی در قیمت گذاری ندارد؛ درست است که می تواند تنوع در قیمت را به وجود آورد، اما این تنوع به قدری نیست که بر روی قدرت خرید مشتری تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

ابعاد تشک

هرچه تشک ابعاد بزرگتری داشته باشد، خوابیدن بر روی آن لذت‌بخش‌تر است؛ این موضوع در رابطه با تمامی مدل های تشک صدق می کند. تشک ها را با اندازه های خاصی تولید و به بازار عرضه می کنند، از این رو توقع خرید محصولات بسیار بزرگتر از حد استاندارد نابجا است، هرچند در صورتی که مشتری مایل به خرید کالاهای خاصی باشد، می تواند سفارش ساخت آنها را به ثبت برساند و تشکی دقیقا مشابه باب میل خود را به دست آورد.

رویه تشک

برند تشک

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، برندهای داخلی و خارجی زیادی در زمینه تولید تشک خواب فعالیت دارند؛ هر یک از این برندها سیاست های خاصی را برای قیمت گذاری بر روی کالاهایشان دنبال می کنند، بدین ترتیب تنوع قیمت بین آنها امری کاملا طبیعی است. متاسفانه بسیاری از خریداران گمان می کنند برندهای خارجی کیفیت بیشتری نسبت به تولیدات داخلی دارند، به همین خاطر با هزینه های زیادی نسبت به خرید آنها اقدام می نمایند. این در حالی است برندهای داخلی کالاهایی درجه یک را تولید می نمایند، بطوری که بخش قابل توجهی از آنها نیز به بازارهای بین المللی راه پیدا می کنند.

آقای تشک از بهترین و شناخته شده ترین برندهای تولید کننده انواع تشک های فنری، طبی و طبی فنری است و محصولات خود را با قیمت های بسیار مقرون به صرفه ای به فروش می رساند. عدم فروش دلالان و واسطه گران در خرید و فروش این تشک ها باعث کاهش قیمت فروش شده است و شرایط بهتری را برای مشتریان به وجود آورده است.

تمامی محصولات دارای نشان استاندارد و تضمین کیفیت هستند؛ مشتریان می توانند با پرداخت هزینه هایی به مراتب کمتر، کالاهایی بهتر از نمونه های خارجی را به دست آورند و در هزینه های خود صرفه جویی های زیادی را ایجاد کنند.

مقالات مرتبط

تشک مناسب دیسک کمر

تشک فنری یا طبی؟ کدام گزینه بهتری برای خرید هستند؟

راهنمای کامل انتخاب و خرید تشک

قیمت تشک دونفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *