کاربرد مموری فوم در تشک

23/شهریور/1399 مقالات بدون دیدگاه

کاربرد مموری فوم در تشک : دسته ای دیگر از فوم یا اسفنج که خواص متفاوتی دارند و منجر به ایجاد ویژگی خاصی در تشک می شوند، مموری فوم می باشد. تشک مموری فوم ، از پلی یورتان ساخته شده است. پلی یورتان یک نوع پلیمر است که خاصیت دفع انرژی بالایی دارد و به طور گسترده ای در ساخت فوم ها استفاده شده است. مموری فوم ها دارای تکنولوژی ساخت پیشرفته و روش پخت متفاوت با دانسیته و فاصله سلولی خاص هستند که ویژگی متمایز کننده ای در آنها ایجاد می کند. این خاصیت هم از لحاظ برندینگ در محصول موثر است و هم از لحاظ اصول بهداشت خواب و هم موثر در انتخاب افراد با توجه به آناتومی و وزن آن ها. در این قسمت از مقاله به بررسی کاربرد مموری فوم در تشک می پردازیم.

مموری فوم چیست؟

مموری فوم نوعی از اسفنج است که بر اساس وزنی که روی آن اعمال می شود خاصیت فرورفتگی یا برآمدگی دارد یعنی می تواند قالب یا فرمی از کالبدی که روی آن قرار گرفته است به خود بگیرد و شاخصه شکل پذیری دارد. بدین صورت وقتی یک فرد روی تشک مموری فوم می خوابد عضلاتی مانند عضلات قسمت بالای بدن مانند شانه ها فشار بیشتری وارد کرده و قسمت هایی از بدن که دارای فرورفتگی هستند مثل گودی کمر، فشار کمتری وارد می کند. بنابراین قسمت سنگین تر بیشتر در اسفنج فرو رفته و قسمت گودی کمر توسط اسفنج پر می شود که این شاخصه کمک می کند عضلات حالت ریلکس داشته باشند و در هنگام خواب دچار گرفتگی نشوند.

جایگاه قرار گیری مموری فوم در تشک کجاست؟

مموری فوم از آنجایی که باید تحت تاثیر مستقیم بدن باشد و تاثیر مستقیم روی بدن دارد، می بایست در بالاترین سطح تشک قرار بگیرد به طوری که روی مموری فوم تنها یک لایه پارچه تشک دوخته می شود.

کاربرد مموری فوم در تشک . خرید تشک

عوامل موثر بر قطر مموری فوم

قطر مموری فوم در تشک به عوامل بسیاری نظیر وزن فرد استفاده کننده، نوع بیماری کمر و ستون فقرات و سفتی یا نرمی که از تشک توقع می رود متفاوت می باشد.

مزایای استفاده از مموری فوم در تشک

راحتی تشک

تشک مموری فوم شکل دقیق بدن را به خود می گیردد. تشک های مموری فوم به بدن شما فشار بیشتری وارد می کنند که این امر مورد پسند خیلی از افراد می باشد.

انتقال حرکت

مموری فوم به هیچ وجه حرکت را منتقل نمی کند و در صورت تکان خوردن همسر شما هیچ جرکتی احساس نخواهید کرد.

فراهم کردن خوابی راحت

تشک مموری فوم احتمالا به هم ریختگی تشک را به حداقل میرساند و از این جهت شرایط خواب راحتی را فراهم میکند.

جلوگیری از درد کمر و مفاصل

 مموری فوم وزن بدن را به طور متوازن در سطح تشک پخش میکند و باعث درد کمر و درد های مفاصل میشود.

خرید تشک .کاربرد مموری فوم در تشک

ضد آلرژی بودن تشک مموری فوم

مموری فوم از جنسی ساخته شده اند که ضد آلرژی هستند و به بدن شما هیچگونه آسیب حساسیتی وارد نمیکنند.

کاربرد مموری فوم در تشک

تشک مموری فوم مورد علاقه بسیاری از مردم می باشد. این نوع تشک برای افرادی که عادت به خوابیدن به پشت دارند بسیار مناسب می باشد. چرا که ستون فقرات بدن را در راستای استاندارد قرار می دهد. همچنین ستون فقرات افرادی که به پهلو می خوابند با خوابیدن بر روی تشک مموری فوم در راستای استاندارد قرار می گیرد. از این رو در تمامی خانه ها و حتی بیمارستان ها، خرید تشک مموری فوم ترجیح داده می شود و از دردهای عضلانی شما می کاهد.

همچنین با توجه به ماهیت مموری فوم، از آلرژی و جذب گرد و غبار و سایر عوامل آلرژی زا جلوگیری می کند که عامل دیگری برای انتخاب این نوع تشک می باشد.

رابطه قیمت تشک با مموری فوم استفاده شده در آن

قیمت تشک مموری فوم متاثر از تعداد لایه های به کار رفته در ساخت این تشک ها است. هر چه تعداد لایه ها و کیفیت مواد بیشتر باشد، ظاهرا قیمت بالاتری خواهد داشت.تشک های مموری فوم مختلفی در بازار وجود دارند. اکثر تشک های مموری فومی که در بازار هستند، چندین فنر نیز در داخلشان تعبیه شده است. فوم پلی یورتان به کار رفته در تشک مموری فوم بسیار اهمیت دارد، هرچه کیفیت این فوم بالاتر باشد، دوام و کیفیت بالاتری دارد و از این رو گران قیمت تر است. هر چه تعداد لایه های یک تشک بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. نوعی از این تشک ها یک لایه مموری فوم مجزا دارند که روی تشک کشیده می شود و راحتی فوق العاده ای دارد.

خرید تشک .کاربرد مموری فوم در تشک

فوم و انواع آن

یک رشته بسیار تخصصی در پتروشیمی می باشد که به مجموعه بزرگی از تولیدات این صنعت پلی اتیلن می گویند. پلی اتیلن ها بسته به خشکی و نرمی، دانسیته، استحکام، نوع سازگاری با آناتومی بدن، نوع پروسه تولید و ... نام گذاری می شوند اما همه آنها جزء خانواده بزرگ پلی اتیلن هستند. حتی نوع ماده اولیه تشکیل دهنده آنها نیز در نام گذاری انواع پلی اتیلن ها موثر است. در ادامه برخی از آنها که به تفسیر به معرفی شان می پردازیم خواهیم برد.

فوم
اسفنج
ریباند
مموری فوم
یورتان
فوم سرد

 

برچسب ها: نحوه قرار گیری مموری فوم در تشک جنس پلی یورتان تشک پلی یورتان تشک پلی یورتان خرید تشک دنلپ خرید تشک مموری فوم دنلپ خرید خوشخواب خرید تشک خوشخواب خرید تشک میترا خرید تشک زست ضد آلرژی بودن تشک مموری فوم قیمت تشک ارزان خرید تشک مموری فوم ارزان قیمت خرید تشک رویال خرید تشک مموری فوم طبی خرید تشک مموری فوم رویال خرید تشک طبی خرید تشک طبی مموری فوم خرید تشک مموری فوم ارزان خرید تشک ارزان رابطه قیمت تشک با مموری فوم استفاده شده در آن مزایای استفاده از تشک مموری فوم خرید تشک مموری فوم کاربرد مموری فوم جلوگیری از درد کمر و مفاصل عوامل موثر بر قطر مموری فوم مموری فوم در تشک مموری فوم چیست؟ کاربرد مموری فوم در تشک پارچه تشک پارچه تشک مموری فومدیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل