بهترین الیاف تشک کدام نوع است؟ | آشنایی با انواع الیاف تشک

بهترین الیاف تشک کدام نوع است؟

الیاف ها از جمله اصلی ترین مواد تشکیل دهنده تشک هستند که در کنار فنر قرار میگیرند و مدل های مختلف تشک را به وجود می آوردند، الیاف ها انواع مختلفی دارند و اینکه تشک خریداری شده توسط شما از کدام نوع الیاف ساخته شده باشد بسیار مهم  است زیرا تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده تشک و همچنین کیفیت و دوام تشک خواهد داشت، در این مقاله با بررسی تمامی الیاف های موجود در بازار که برای شاخت تشک به کار میروند به شما خواهیم گفت که بهترین الیاف در خرید تشک کدام نوع است؟ ، پس با ما تا انتها این مقاله همراه باشید.

بهترین الیاف تشک کدام نوع است؟ | آشنایی با انواع الیاف تشک
بهترین الیاف تشک کدام نوع است؟ | آشنایی با انواع الیاف تشک

الیاف های مورد استفاده در تشک

5 نوع الیاف مختلف وجود دارد که از آنها برای ساخت تشک های طبی، طبی فنری و تمام طبی استفاده میشود که لیست آنها در زیر آورده شده است:

  • نمد
  • فوم
  • اسفنج
  • پنبه
  • پارچه رویه

نمد در تولید تشک های فنری و طبی فنری کاربرد دارند و به صورت مستقیم به دو طرف فنر ها متصل میشوند تا از سفتی فنر ها کم کند .

فوم و اسفنج از جمله الیافی هستند که در تمامی مدل های تشک ها به کار میروند که با توجه به مدل تشک ضخامت آنها متفاوت خواهد بود به عنوان مثال در تشک های تمام طبی که هیچگونه فنری وجود ندارد از یک لایه فوم و اسفنج ضخیم استفاده میشود.

پنبه یا پشم شیشه در زیر پارچه رویه تشک دوخته میشود تا نرمی و راحتی را در هنگام خواب برایتان به ارمغان آورد.

پارچه رویه که قابل لمس ترین قسمت تشک از در دو نوع نخی و پلاستیکی موجود است و در تشک های مختلف به کار میرود.

الیاف های مورد استفاده در تشک
الیاف های مورد استفاده در تشک

ویژگی های بهترین الیاف برای تشک

بهترین الیاف برای تشک باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

نرم و راحت باشد

تمیز و بهداشتی باشد

قابلیت شستشو داشته باشد

سبک باشد

حساسیت زا نباشد

الیاف مصنوعی برای تشک

الیاف مصنوعی در برابر الیاف طبیعی یعنی پشم و پنبه قرار دارند که امروزه برای تولید تشک ها از الیاف. مصنوعی استفاده میشود چراکه از نظر بهداشتی مورد تایید می باشند و با توجه به آنتی باکتریال بودنشان کوچکترین آ ضرری برای سلامتی انسان ندارند . همچنین بر خلاف پشم و پنبه بوی نامطبوعی ندارند. از همه مهمتر طول عمر بالایی دارن و به راحتی تغییر شکل نمیدهند.

آقای تشک به عنوان برترین تولید کننده انواع تشک در کشور، تمامی محصولات خود را با به کارگیری مرغوب ترین الیاف تولید میکند که هم برای سلامت انسان مفید هستند و ضرری برای آن ندارند و هم از نظر قیمتی مقرون به صرفه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *