آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟

17/شهریور/1399 مقالات بدون دیدگاه

آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟ : تشک‌خواب یکی از اساسی ترین لوازم در منزل است که علاوه بر جنبه ی راحتی و کاربرد، از نظر علم پزشکی نیز بسیار مهم است. در صورتی که تشک خواب غیراستاندارد و تولید شده از مواد اولیه بی کیفیت و یا قدیمی باشد موجب بروز بیماری‌های عضلانی و مفصلی در بدن خواهد شد. در مقاله قبلی به بهترین مواد اولیه تولید تشک پرداختیم و برای شما هریک از مواد مورد استفاده برای ساخت تشک را شرح دادیم. در این مقاله می خواهیم به این سوال که آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟ یا خیر؟ پاسخ دهیم و بدانیم موکت چه کاربردی در تولید تشک دارد. همراه ما باشید.

در تولید مدام تشک ها از موکت استفاده میشود؟

موکت ترموفلت نیز نقش بسیار مهمی در تشک ایفا می کند. این بخش از تولید تشک یعنی استفاده از موکت مرغوب و با کیفیت هم در تشک های فنری و هم در تشک های غیر فنری بسیار مهم است. بسیاری از تولید کنندگان تشک می دانند که استفاده از موکت باکیفیت باعث طول عمر تشک شده و باعث صاف بودن سطح تشک می باشد. در ادامه مطلب بیشتر درباره این موضوع توضیح خواهیم داد. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کاربرد موکت در تشک

در واقع موکت ترموفلت که یکی از موکت های مرغوب برای تولید تشک می باشد عضو جدا نشدنی تشک های فنری می باشد و در صورت عدم استفاده، ساختار تشک غیر قابل تشکیل و استفاده می باشد.

خرید تشک . آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟

موکت ترموفلت چیست؟

موکت ترموفلت ترکیبی از کرک و پشم است که در متدهای روز توسط چسب دستگاهی و کوره های مخصوص و در پروسه های خاص خط تولید به وجود می آید.

موکت ترموفلت با اسمش معرفی می شود. ترمو به معنی گرما در فرآیند تولید آن گرما وجود دارد. و فلت به معنی صاف کردن و مسطح کردن. بدین معنا که موکتی که طی فرآیندی که اصطلاحا پخته شده است از حالت توده ای به حالت پالتی یا ورقه ای درآمده است.

چرا در تولید تشک از موکت استفاده می شود؟

1. این موکت نقش مختلفی در تشک ایفا می کند .در درجه اول این موکت در تشک های فنری، سطح فنر را مسطح کرده و همین کار باعث می شود سایر متریالی که باید روی فنر قرار بگیرند آسیب ندیده و خرد نشوند. این مسطح کردن سطح فنر باعث می شود متریال به صورت صاف روی فنر قرار بگیرند و متریال بالا و پایین نباشند. ضمن این که افراد مصرف کننده احساس چاله یا برآمدگی روی تشک نکنند.

2. موکت ترموفلت به علت ضخامت و قدرت کشسانی بالایی که دارد باعث می شود ارتعاشات وارده به فنر تا حد زیادی کاهش یابد. در صورت جا به جایی، گذاشتن اجسام روی تشک و همینطور وزن افرادی که از تشک استفاده می کنند و ضرباتی که به تشک وارد می شود مانند پریدن بچه ها روی تشک یا ایستادن روی تشک، نیروی وارده را تعدیل می کند و باعث آسیب نرسیدن به فنر خواهد شد.

3. موکت ترموفلت می تواند عکس مورد قبلی هم عمل کند. همان طور که می دانید هر کنشی واکنشی دارد بنابراین اگر ضربه ای بر فنر وارد شود همان ضربه بدن فرد از طرف فنر وارد خواهد شد که وجود موکت ترموفلت باعث می شود این عکس العمل فنر تا حد زیادی تعدیل شود و در نتیجه اثر این عکس العمل به کمر انسان آسیب نرساند.

4. وجود موکت ترموفلت یک لایه میانی بین فنر و لایه های بالایی ایجاد می کند که در عمر فنر بسیار موثر است. موکت ترموفلت فنر را کاملا در بر گرفته و باعث حفظ شدن همبستگی حلقه های فنر می شود .

آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟

آیا موکت در تولید تشک بدون فنر هم استفاده میشود ؟

بد نیست بدانید موکت ترموفلت در تشک های بدون فنر هم استفاده می شود. لایه های تشک فنری و غیر فنری تشکیل شده از الیاف یا پنبه و یا موکت می باشند.

استفاده از موکت در تولید تشک چه تاثیری بر طول عمر تشک دارد؟

شرکت های تولید کننده تشک برای رعایت تعهد به ضمانت در تشک های بدون فنر و بر روی سطح اسفنج یا یورتان و ریباند از موکت ترموفلت استفاده می کنند. این امر باعث می شود عمر مفید اسفنج یا یورتان یا ریباند بالاتر برود و عمل و عکس العمل نیروها بر روی آن ها تا حد بسیار زیادی تعدیل گردد. این امر در نهایت منجر به عدم افت و وارفتگی دیواره و کل مغز تشک خواهد شد.

نکته مهم هنگام خرید تشک که باید بدانید :

از نظر محققان تشک خوب تشکی است که در طول مدت زمان خواب و استراحت افراد روی تخت خواب احساسی خوشایند داشته باشند و در ضمن موازین طبی و استاندارد آناتومی بدن نیز در این نوع تشک رعایت شود. بنابراین چون افراد در وزن‌های مختلف با انواع خواب مختلف و عادات استراحتی متفاوت و در نهایت مزاج خوابی و آناتومی بدنی مختلف هستند، تشک خوب در دسته‌بندی‌های مختلف برای افراد معرفی خواهد شد. که بعضی از افراد خواب‌های نرم و افرادی دیگر خواب هاردسافت (سفت) و دسته‌ای دیگر نیز خواب مدیوم (متوسط) یا طبی فنری را می‌پسندند. با توجه به سلیقه شخصی خود می توانید بهترین تشک ها را از فروشگاه اینترنتی آقای تشک بصورت آنلاین خریداری کنید و از مشاوره های رایگان کارشناسان فروش این فروشگاه تخصصی تشک استفاده کنید. با خرید اینترنتی تشک خواب از فروشگاه اینترنتی آقای تشک لذت خوابیدن را برای خود چند برابر کنید.

آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟ خرید تشک

برچسب ها: قیمت تشک خرید تشک فنری خرید تشک ارزان خرید تشک استفاده از موکت در تولید تشک چه تاثیری بر طول عمر تشک دارد؟ تولید تشک قیمت تشک با موکت ترموفلت خرید تشک با موکت ترموفلت تشک با موکت ترموفلت موکت ترموفلت کاربرد موکت در تشک چرا در تولید تشک از موکت استفاده می شود؟ موکت ترموفلت چیست؟ آیا در تولید تشک از موکت استفاده میشود؟ خرید تشک طبی خرید تشک طبی فنری خرید تشک طبی بدون فنر خرید تشک رویال خرید تشک دنلپ خرید تشک میترا خرید تشک یک نفره خرید تشک دو نفرهدیدگاه
دیدگاه شما :

برگشت به بالا

کپی لینک

واتساپ

تلگرام

ایمیل